Jump to content

Izvadak iz poslovnih knjiga - vjerodostojna isprava


miladin

Preporučene objave

Pozdrav,

Kada ovrhovoditelj podnese ovrhu, najčešće u samom spisu bude samo izvadak iz poslovnih knjiga XY pravne osobe gdje piše stavka i iznos iste.

Imam li pravo zatražiti od ovrhovoditelja da dostavi ugovor kojim su ti troškovi nastali?

Kako već imam podosta iskustva s ovrhama, inače je ovo gore navedeno uvijek slučaj.
Što ako ja kao stranka želim da se dostavi isti ugovor u spis, te ga želim osporiti, odnosno žaliti se na isti.

Dakle, koja je procedura ako ne priznajem dug naveden iz vjerodostojne isprave - izvdatka iz poslovnih knjiga, odnosno običnog računa?
Želim osporiti / poništiti ugovor kojim je nastao taj račun, pretpostavljam da to ide prigovorom na rješenje o ovrsi, i onda o tom odlučuje sud?
Prelazi li predmet odmah na sud, ili sud može odbaciti prigovor i provesti pravomoćnost ovrhe.

 

Dakle, TLDR verzija, pružena mi je "usluga", nisam platio na vrijeme, podignut je proces ovrhe protiv mene, u espis je dostavljen samo račun od XY firme, međutim ja smatram kako je ugovor nepošten, želim dokazati da je ništavan, a možda čak i nelegalan / kosi se s drugim zakonima RH.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , Borbena7 je napisao:

Imate pravo uložiti prigovor na rješenje o ovrsi, pa u parnici osporavati tražbinu.

Mada se ovdje nameće pitanje, zašto niste uložili prigovor već na sami ispostavljeni račun davatelja usluge.

Nisam siguran, zato i pitam, da objasnim malo šire.
Dakle moje laičko shvaćanje je da bi prigovor bio prihvaćen, mora biti opravdan da ga sud ne bi odbacio.
Nekako mislim da u prigovoru napišem da jednostavno ne priznajem navedene stavke u računu, sud bi to mogao odbaciti kao ne valjan razlog i odbaciti prigovor.

Ako se već prilaže ugovor, već otprilike znam na što bi iz ugovora prigovorio.

Nadam se da razumijete.
Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 16. 06. 2023. u 18:09, miladin je napisao:

Dakle moje laičko shvaćanje je da bi prigovor bio prihvaćen, mora biti opravdan da ga sud ne bi odbacio.

Odbacuje se, ako je nepravovremen, nepotpun ili nedopušten.

Dana 16. 06. 2023. u 18:09, miladin je napisao:

Ako se već prilaže ugovor, već otprilike znam na što bi iz ugovora prigovorio.

Ono na što prigovorite to imate pravo i dokazivati u parnici.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija