Jump to content

Kupnja zemljišta - izračun poreza


Bex11

Preporučene objave

Molila bih pomoć s nekoliko stvari kako bi se što bolje pripremila za kupnju zemljišta.

1. Kupujem 4 polovice čestica U4 čestice) od kojih sam ja vlasnica druge polovice. U ugovoru se stavlja kupovina polovice ukupne kvadrature ili postotak? Pitanje čisto da znam, vjerujem da će javni bilježnik to znati.

2. Koje sve poreze prilikom kupnje plaćam i plaća li prodavatelj neke poreze na prodaju?

3. Dogovoreni iznos po metru kvadratnom je 2€, ukupno 9154 eura za 4577 m2. Plaćam li porez po tom iznosu ili porezna sama određuje tržišnu vrijednost?

4. Gdje naći tržišnu vrijednost zemljišta (vinograd i pašnjak) za Zadarsku županiju po kojoj se ravna porezna uprava?

Unaprijed hvala, Ivana. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1) stavlja se razlomak kakav je u vlasnickom listu

2) porez na promet nekeretnina. Porez na dohodak od otudenja placa prodavatelj ako su parcele bile u njegovom vlasnistvu manje od dvije godine ili ako ih je prodao unutar 5 godina vise od 3 komada

3) porezna sama odreduje vrijednost

4) nigdje osim ako niste ovlastni procjenitelj nekretnina ili agent za nekretnine

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija