Jump to content

Nekretnina


Jadranka Gagulic

Preporučene objave

Dobar  dan,

ja i moj pokojni suprug smo gradili i obnavljali kucu od sina i izgradili dio za nas poseban ulaz.Nazalost kako to bude sin meni sad osporava sve gasi mi vodu,struju i ostalo,zabranio mi je bilo kakve posjete da mi dolaze. Moje pitanje on je napravio oporuku u kojoj pise da imam pravo zivjeti u toj nekretnini nakon njegove smrti mene zanima dali to vrijedi i za zivota njegovog .Ja tu zivim vec 15 god.

Hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 minuta, Jadranka Gagulic je napisao:

Moje pitanje on je napravio oporuku u kojoj pise da imam pravo zivjeti u toj nekretnini nakon njegove smrti mene zanima dali to vrijedi i za zivota njegovog .Ja tu zivim vec 15 god.

 

Na koga je kuća upisana u zemljišnim knjigama, tko je vlasnik?

Ukoliko je upisani vlasnik kuće sin, imate li dokaze o uloženim sredstvima? Naime, ukoliko budete primorani situaciju rješavati na sudu, trebat će vam dokazi.

Nadalje, prema zakonu - djeca su dužna uzdržavati svoje roditelje. Imate li druge imovine ili drugu nekretninu?

Oporuka proizvodi pravne učinke nakon smrti osobe koja ju je napisala tako da vam za njegovog života, ako je on jedini upisani vlasnik nekretnine, oporuka ne pomaže.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija