Jump to content

Biznis ideja koja nemam pojma jel legalna?


buducipoduzetnik

Preporučene objave

Svi znamo za gradove bez prireza poput Svete Nedjelje, Opatije, Čakovca, Pleternice...

Jel legalno osnovat d.o.o., j.d.o.o. ili obrt u jednom od njih, i živjet u nekom drugom gradu (gdje se inače plaća prirez), i tak plaćat 0% prireza?

Ako je to legalno, jel legalno otvorit tvrtku u npr. Svetoj Nedjelji i nudit online biznisima ili freelencerima da presele njihove tvrtke u moju kanceleriju u Svetoj Nedjelji za određeni fee (npr. neki (9e-99e) mjesečni najam za njihovu firmu). Osim očite tede na prirezu, na taj način bi si vlasnici tih tvrtki mogli donekle zadržat privatnost jer ljudi uopće ne znaju gdje zapravo oni žive, a i neće ih bit strah putovat (osobito ak se radi o digitalnim nomadima) pošto ćemo im mi javit ak im dođe neka bitna pošta na adresu tvrtke. Jel potrebna neka kvadratura za te njihove tvrtke? Ili moja kancelarija od npr. 20m2 može bit mjesto 1000 hrvatskih tvrtki?

Zapravo jel ja uopće moram imat firmu za to? Jel jedino sta mi treba mali poslovni prostor koji iznajmljujem svim tim firmama?

Jel to uopće legalno?

uređeno: od buducipoduzetnik
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 08. 07. 2023. u 18:29, buducipoduzetnik je napisao:

na taj način bi si vlasnici tih tvrtki mogli donekle zadržat privatnost jer ljudi uopće ne znaju gdje zapravo oni žive,

Uvidom u sudski registar vidite adresu sjedišta firme i adresu vlasnika iste, tako da od skrivanja adrese vlasnika - nema ništa.

To, što vi nazivate - Biznis ideja se zove - virtualni ured i pun ih je glavni grad naše države.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija