Jump to content

Koji članak za vožnju bez odgovarajuce kategorije vozačke?


oppi

Preporučene objave

Cao

Koja je kazna za voznju motocikla bez položene i upisane A kategorije u vozacku?

Znaci imam položenu i upisanu B kategoriju u vozacku, A kategoriju nisam nikada polagala.

Citajuci forum i Zakon iz 2022 godine vidim da imaju 2 članka na tu temu, članak 216 i 223.

216 čl, stavka 3 kaže: Novcanom kaznom u iznosu od 1320€ do 2650 €  ili kaznom zatvora do 60 dana kaznit ce se za prekrsaj osoba koja u prometu na cesti upravlja motornim vozilom prije stjecanja prava na upravljanje.

223 čl, stavka 3 kaže: Novcanom kaznom u iznosu od 390€ kaznit ce se za prekrsaj vozac koji upravlja vozilom one kategorije koja nije upisana u njegovu vozacku dozvolu.

Koji članak se odnosi za moju situaciju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Istu stvar ja pitao prije 3 tjedna

Meni je receno na ovom forumu da je 390 eur..

Dok je u drugom topicu od prije mislim godinu dana napisano da kad te uhvate da vozis kategoriju za koju nisi nikad polagao da je kazna po clanku 216 jer se tad gleda kao da nisi nikad polagao dok je 223 ako si polozio a nisi otisao upisati na MUP u vozacku...tako sam ja bar shvatio, ili sam u krivu?

Dok velim opet, meni je za istu situaciju od prije 3 tjedna receno ako vozis motor za koji nisi nikad polagao a imas polozenu i upisanu B kategoriju da je kazna 390 eur..

Ili da nazoves MUP i pitas? Doduse neznam ni dal oni znaju kako se gleda takva situacija, dal se gleda kao da nemas uopce vozacku ili se gleda da nemas kategoriju..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...
Dana 22. 07. 2023. u 6:40, sivko je napisao:

Jedni policajci tuku po jednom članku a drugi po drugom članku zakona.Postoji presuda kojom je pobijena optužba da ide članak 216 ako osoba već ima vozačku za neku kategoriju.Znači ako imaš vozačku ide 223 a ako upiše nemaš vozačku ide članak 216.

Koja je to presuda? Mozes li malo prosiriti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 43 minuta, martin martinovic je napisao:

Koja je to presuda? Mozes li malo prosiriti?

Evo ja sam si dao truda i mislim da bi ovo bila jedna od presuda VPS-a koja govori o pogrešno utvrđenom činjeničnom stanju odnosno pogrešnom tumačenju članka zakona.

https://sudskapraksa.csp.vsrh.hr/decisionPdf?id=090216ba80d24499

Čitaj od druge stranice gdje se nalazi Obrazloženje pa tamo negdje od 5. točke.

uređeno: od pseudonym
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija