Jump to content

Nezakonit otkaz


Vella

Preporučene objave

Pozdrav,

Da li je moguće da me se danas odjavi ali je datum prestanka stjecanja osiguravatelja 31.5.??

Navodni otkaz sam dobila 12.07. putem sms poruke jer sam dijete vodila doktoru u Zagreb uz prethodni dogovor s poslodavcem no do danas nisam nista dobila .

Nikada nikakav otkaz nisam potpisala.

Situacija je specificna jer smo osim poslovnog dijelili i privatno pa sam mislila stvari ce se izgladiti kao i uvijek dosada. 
Da li je uopce moguce da danas netko nekoga odjavi toliko unazad?

Koji su mi pravni koraci ukoliko se ovo ne rijesi mirnim putem?

Da li trebam poslati zahtjev za zastitu prava i da li je uredu ako ga pošaljem na mail firme?

Hvala

 

uređeno: od Vella
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , Vella je napisao:

Da li je moguće da me se danas odjavi ali je datum prestanka stjecanja osiguravatelja 31.5.??

U pravilu ne, ali ponekad HZMO prihvaća takve zahtjeve ukoliko je do kašnjenja s odjavom došlo zbog iznimno opravdanih razloga. 

Da li ste doista odjavljeni? To možete provjeriti preko e-građani.

Zbog čega niste bili odjavljeni pravovremeno (ako je već otkaz počeo proizvoditi pravne učinke)?

prije 17 sati , Vella je napisao:

Navodni otkaz sam dobila 12.07. putem sms poruke

Ovo nije moguće, nego otkaz morate dobiti u pisanom obliku s poukom o pravnom  lijeku (roku ulaganja prigovora).

prije 17 sati , Vella je napisao:

Nikada nikakav otkaz nisam potpisala.

 

Ovo nije presudno ako je riječ o jednostranom otkazu poslodavca, ali morali biste potpisati da ste takav dokument primili, na radnom mjestu ili poštom.

Da li ste se vi nakon 31.5. nastavili pojavljivati na radnom mjestu?

prije 17 sati , Vella je napisao:

Koji su mi pravni koraci ukoliko se ovo ne rijesi mirnim putem?

Za odgovor na to pitanje, molim odgovorite na moja pitanja gore; nedostaje informacija.

 

prije 17 sati , Vella je napisao:

Da li trebam poslati zahtjev za zastitu prava i da li je uredu ako ga pošaljem na mail firme?

Za što biste konkretno poslali ZZP ako otkaz, niti kakav drugi dokument nikada niste primili - čime smatrate da vam je poslodavac povrijedio prava?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 56 minuta, lawbydesign je napisao:

U pravilu ne, ali ponekad HZMO prihvaća takve zahtjeve ukoliko je do kašnjenja s odjavom došlo zbog iznimno opravdanih razloga. 

Da li ste doista odjavljeni? To možete provjeriti preko e-građani.

Zbog čega niste bili odjavljeni pravovremeno (ako je već otkaz počeo proizvoditi pravne učinke)?

Ovo nije moguće, nego otkaz morate dobiti u pisanom obliku s poukom o pravnom  lijeku (roku ulaganja prigovora).

Ovo nije presudno ako je riječ o jednostranom otkazu poslodavca, ali morali biste potpisati da ste takav dokument primili, na radnom mjestu ili poštom.

Da li ste se vi nakon 31.5. nastavili pojavljivati na radnom mjestu?

Za odgovor na to pitanje, molim odgovorite na moja pitanja gore; nedostaje informacija.

 

Za što biste konkretno poslali ZZP ako otkaz, niti kakav drugi dokument nikada niste primili - čime smatrate da vam je poslodavac povrijedio prava?

Odjavljena sam provjerila sam ,

u mirovinskom kažu da je propust očit  i nezakonit ali da oni postupaju po nalogu poslodavca.

Također imam elektronsku odjavu od poslodavca koju mi je poslao jučer mailom gdje piše točno kada je zaprimljen zahtjevu  u sustav 23.7. nedjelja ,a obrađen 24.7.2023.

Ja sam radila uredno do 12.7.2023.

kada mi je on porukom napisao da sam dobila izvanredan otkaz zbog toga sto sam maloljetno dijete vodila doktoru o cemu isto imam medicinsku dokumentaciju i prethodno smo se dogovorili da cu izostati s posla taj dan.

imam sve prepiske s poslodavcem i zaposlenicima ,postoje racuni i mailovi s mojim potpisom koje sam ja izdavala i slala u periodu i 6.i 7. mj

Očekivala sam otkaz ali ne ovakav .

Poslodavac mi je isplatio iznos neto plaće na račun za 6. mj što je očit znak da sam radila. To je napravio sa svoga privatnoga racuna i naznacio kao uplatu.

Radi se o osobi s poremećajem ličnosti i pstp-om koji me više puta ovako odjavljivao i prijavljivao.

Zadnju odluku o otkazu mi je dao krajem petog mjeseca i tada me odjavio 31.05.  i odmah prijavio i uredno sam nastavila raditi do 12.07 . kada se ovo dogodilo.

U tom periodu sam bila prijavljena sve do 24.7. provjerila sam na mirovinskom vise puta u međuvremenu.

Sad mozda planira koristiti tu Odluku??

Ja sam izgubila i zdravstveno radi ovoga.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 31 minuta, Vella je napisao:

Sad mozda planira koristiti tu Odluku??

Nejasno je na što točno mislite.

Angažirajte odvjetnika i podnesite tužbu zbog nezakonitog otkaza.

Ujedno, poslodavca možete prijaviti Inspekciji rada zbog očitih propusta u evidenciji radnog vremena, nepostojanju dokumenata (otkaz) i slično.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , lawbydesign je napisao:

Nejasno je na što točno mislite.

Angažirajte odvjetnika i podnesite tužbu zbog nezakonitog otkaza.

Ujedno, poslodavca možete prijaviti Inspekciji rada zbog očitih propusta u evidenciji radnog vremena, nepostojanju dokumenata (otkaz) i slično.

Poštovani mislim na odluku o otkazu koje kao drustvo mora napisati a zadnju takvu je napisao tamo negdje krajem 5.mj  kada me odjavio pa prijavio ponovno.

Novaca za odvjetnika nemam ,planirala sam u inspektorat ako se to ne ispravi dogovorom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 29 minuta, Vella je napisao:

Poštovani mislim na odluku o otkazu koje kao drustvo mora napisati a zadnju takvu je napisao tamo negdje krajem 5.mj  kada me odjavio pa prijavio ponovno.

Novaca za odvjetnika nemam ,planirala sam u inspektorat ako se to ne ispravi dogovorom.

Kako bi koristio odluku iz svibnja ako ste i nakon toga radili?

Nacrte takve vrste tužbi imate na internetu, u radnom sporu ste kao radnik oslobođeni plaćanja sudske pristojbe - problem je štrajk jer tko zna kada bi tužba, nakon što je predate nadležnom sudu, stigla do poslodavca. No, to vas ne spriječava da ga upozorite da ste spremni na tužbu.

S inspektoratom nemojte čekati, sami kažete da se ovakvo ponašanje ponavlja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 25. 07. 2023. u 17:24, lawbydesign je napisao:

Nacrte takve vrste tužbi imate na internetu, u radnom sporu ste kao radnik oslobođeni plaćanja sudske pristojbe - problem je štrajk jer tko zna kada bi tužba, nakon što je predate nadležnom sudu, stigla do poslodavca.

Ove tužbe su hitni postupci i odmah se uzimaju u rad.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , lawbydesign je napisao:

Nažalost, nisu se uzimale jer se unatrag par tjedana nisu odrađivali niti hitni predmeti.

Ovo nije točno. Niti su u pitanju tjedni, a niti ovo spada pod hitan predmet/rad već pod nužne poslove koje su radni sudovi provodili za cijelo vrijeme štrajka, pa tako i danas.

prije 2 sati , lawbydesign je napisao:

Od jučer je, naravno, drugačije.

Ni ovo nije točno. Jučer se baš ništa službeno nije dogodilo. Tek danas je potpisan sporazum sa sindikatima javnih i državnih službi i od sutra je uobičajeni rad sudova RH. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 26 minuta, Borbena7 je napisao:

Ovo nije točno. Niti su u pitanju tjedni, a niti ovo spada pod hitan predmet/rad već pod nužne poslove koje su radni sudovi provodili za cijelo vrijeme štrajka, pa tako i danas.

Nije mi namjera, niti želja ulaziti u bilo kakav konfllikt, navela sam ono što sam doživjela i što mi je rečeno na sudu (dakle, iz iskustva, u Zagrebu).

prije 28 minuta, Borbena7 je napisao:

Ni ovo nije točno. Jučer se baš ništa službeno nije dogodilo. Tek danas je potpisan sporazum sa sindikatima javnih i državnih službi i od sutra je uobičajeni rad sudova RH. 

Namjera mi je bila samo zaključiti da je štrajk završio - u pravu ste.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 minuta, lawbydesign je napisao:

Nije mi namjera, niti želja ulaziti u bilo kakav konfllikt, navela sam ono što sam doživjela i što mi je rečeno na sudu (dakle, iz iskustva, u Zagrebu).

Također govorim iz prakse pri radnom sudu u Zagrebu. Navedeno je bilo određeno nalogom - odlukom predsjednika suda, odnosno nije bilo prepušteno na samostalno odlučivanje pojedinaca kao što je bio slučaj kod hitnih predmeta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija