Jump to content

Problem na radnome mjestu


Anonymus535

Preporučene objave

Lijepi pozdrav svima koji čitaju naime obraćam se putem ovog foruma jer mi treba savjet a neznam kome bi se obratio isto tako sam i osoba potpuno neupućena u pravo ili bilo kakve zakone u vezi radnog odnosa situacija je delikatna i glasi ovako:Kod određenog poslodavca radim nešto manje od godinu dana.Iz razloga što nisam zadovoljan radnim uvjetima podnio sam otkaz na što mi je rečeno da me nemogu pustiti te da moram odraditi dodatna dva mjeseca.Prvo pitanje je dali me poslodavac može uopće držati toliko jer koliko je meni poznato otkazni rok je dva tjedna.

Druga stvar je ta da se sada povodom mojeg odlaska spominje i nekakav manjak koji je navodno moja greška i koji bi ja trebao podmiriti.Da pojasnim par puta sam zbog svoje nepažnje oštetio radni inventar i prouzročio manjke no to sam sve uredno platio i tu smo ja i šefovi imali korektan odnos  sada se najednom spominje cifra od nekih 500-700 eura koju trebam podmiriti.Složio sam se da platim određeni dio manjka jer moguće da sam nešto prouzročio nepažnjom no ova cifra je stvarno previše i siguran sam da nema dokaza da sam počinio toliku štetu(objekt je pod konstantnim video nadzorom) već  se desilo da mi nisu platili prekovremene koje sam odradio jer će se to sve obračunat na kraju prema njihovim riječima.

Zanima me koji je mogući postupak u slučaju da mi zatreba pravnik za sada se nadam da će se sve riješiti mirnim putem. Nikad nisam imao ovakav problem niti bio optužen za nešto na prijašnjim poslovima koji su iste prirode dok sam na ovom doživio određene uvrede i nekoliko optužbi da se drogiram da sam pod utjecajem alkohola itd(ničim temeljene i apsolutno neistinite).

Također teško je ustanoviti količinu manjka iz moje perspektive jer nema fiskalne blagajne

Isto tako član sam obitelji smrtno stradalog branitelja domovinskog rata pa me zanima zlu ne trebalo dali u prvanom aspektu tu ostvarujem kakva dodatna prava.

Unaprijed hvala svima koji su pročitali

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , Anonymus535 je napisao:

Prvo pitanje je dali me poslodavac može uopće držati toliko jer koliko je meni poznato otkazni rok je dva tjedna.

Što Vam kaže ugovor o radu vezano za otkazni rok?

prije 14 sati , Anonymus535 je napisao:

Iz razloga što nisam zadovoljan radnim uvjetima podnio sam otkaz

To je bio redovan ili izvanredni otkaz ugovora o radu?

prije 14 sati , Anonymus535 je napisao:

Složio sam se da platim određeni dio manjka jer moguće da sam nešto prouzročio nepažnjom

Jeste im već potpisali kakav sporazum o otplati?

prije 14 sati , Anonymus535 je napisao:

Zanima me koji je mogući postupak u slučaju da mi zatreba pravnik

Ovisi što će poslodavac poduzeti, ali uvijek možete opunomoćiti odvjetnika.

prije 14 sati , Anonymus535 je napisao:

Također teško je ustanoviti količinu manjka iz moje perspektive jer nema fiskalne blagajne

Uvjetujte to podmirenje štete na način da Vam predoče nedvojbene dokaze da ste istu Vi i prouzročili.

prije 14 sati , Anonymus535 je napisao:

Isto tako član sam obitelji smrtno stradalog branitelja domovinskog rata pa me zanima zlu ne trebalo dali u prvanom aspektu tu ostvarujem kakva dodatna prava.

Ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Onda ste dužni odraditi dva tjedna računajući od dana uručenja otkaza poslodavcu. Također, za ovo vrijeme imate pravo koristiti neiskorišteni dio godišnjeg odmora. Nakon tog datuma poslodavca Vas je dužan odjaviti, a ako smatra da ima nekakva potraživanja prema Vama neka ih potražuje sudskim putem.

Tražite da Vam pisanim putem odgovori na uručeni otkaz ugovora o radu i da u toj svojoj odluci utvrdi koliko Vam traje ootkazni rok, koliko imate dana godišnjeg odmora, kako ćete ga iskoristiti ili kako će Vam ga isplatiti, kao i ostala prva npr. isplata prekovremenih sati...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija