Jump to content

Naplata ovrhe nakon plaćenog djela po prijedlogu


sanjaJ

Preporučene objave

Molila bih pravni savjet. 

dobila sam 2021 god prijedlog za ovrhu radi neplaćenih obaveza za pričuvu, te da bi izbjegla samu ovrhu otišla sam u Zapad stan i dogovorila te veći dio  iznosa duga (od 2800 kn platila sam 2000 koliko sam mogla u tom danu) da mi ne ide ovrha te je dogovoreno (samo usmeno :( ) da ću ostatak otplatiti na neke rate koje će mi poslati na mail,  zajedno sa troškovima sastavljanja prijedloga ovrha. Prošlo je od toga bilo sigurno 6 mj, ja sam plaćala tekuće obaveze a ove iskreno malo i zaboravila da mi trebaju poslati te uplatnice, jer sam tada bila spletom okolnosti životnih u moru dugova i ovrha i više nisam znala na koju stranu sve što kome plaćam itd. Uglavnom, u procesu sređivanja otplate dugova itd. nekako krenulo sve po malo , kad u 9-om mjesecu meni sjeda ovrha na plaću. idem u finu da vidim tko i što me ovršio, kad je to ovrha od zapad stana po onom prijedlogu za ovrhu di sam veći dio podmirila.  Oni su po tom prijedlogu samo napravili ovrhu, a nisu radili novi prijedog za ovrhu na preostalihg 800 kn. Znači oni su mene teretili prvobitno za 2800 kn a naplatili su mi 4800 ( prvo sam platila 2000, onda su me ovršili za još 2800). Išla sam u njihovu pravnu službu međutim, uzaludno. Oni tvrde da su me smjeli ovršiti, ja im objašnjavam da su ovršili neosnovano jer u trenu kad su me ovršili dug je već po prijedlogu za ovrhu od par mj. ranije bio većinski namiren. 

Zanima me da li mi se ispalti angažirati i platiti pravnika kako bi dobila nazad nepravomočno oduzete novce?!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , sanjaJ je napisao:

dobila sam 2021 god prijedlog za ovrhu

Samo prijedlog ili rješenje o ovrsi koje Vam je dostavio javni bilježnik?

prije 3 sati , sanjaJ je napisao:

od 2800 kn

Što je ovdje ubrojeno? Glavnica, kamate i trošak ili?

prije 3 sati , sanjaJ je napisao:

Oni su po tom prijedlogu samo napravili ovrhu, a nisu radili novi prijedog za ovrhu na preostalihg 800 kn.

Nisu ni smjeli raditi novi prijedlog već su uz pravomoćno rješenje o ovrsi trebali dostaviti specifikaciju svoje tražbine na način da su je umanjili za uplaćene iznose i to sukladno čl. 172. Zakona o obveznim odnosima.

prije 3 sati , sanjaJ je napisao:

Znači oni su mene teretili prvobitno za 2800 kn a naplatili su mi 4800 ( prvo sam platila 2000, onda su me ovršili za još 2800).

Treba vidjeti što Vam je točno naplaćeno, te da li je tražbina umanjena i na koji način u odnosu na Vaše prethodne uplate.

prije 3 sati , sanjaJ je napisao:

ja im objašnjavam da su ovršili neosnovano jer u trenu kad su me ovršili dug je već po prijedlogu za ovrhu od par mj. ranije bio većinski namiren.

Nije neosnovano, smo je pitanje da li je potraživanje pretplaćeno.

prije 3 sati , sanjaJ je napisao:

Zanima me da li mi se ispalti angažirati i platiti pravnika kako bi dobila nazad nepravomočno oduzete novce?!

Prvo trebate provjeriti da li imate osnovu za protuovrhu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija