Jump to content

Službeni laptop, prevarantska "firma"


karla78

Preporučene objave

Prije nekoliko tjedana s još 20 ljudi prijavila sam se na oglas jedne poljske tvrtke za call centar, prodaju. Prošli smo obuku koju su nam obećali platiti, potom smo kod trećeg, četvrtog dana rada shvatili da se radi o teškoj prevari starih bolesnih umirovljenika, da je to firma koja je puno puta mijenjala imena i nestajala, da nas ne misle isplatiti i da je ugovor koji smo potpisali nevažeć u Hrvatskoj i ide na našu štetu. Skoro svi smo dali otkaz. 

Stvar je u tome da ti ljudi sad ne žele meni platiti tu obuku jer u ugovoru piše da se mora odraditi dva mjeseca da se dobije taj novac, a ne žele mi platiti ni četiri dana rada gdje sam im ostvarila profit od preko 1000 eura. 

Traže službeni laptop nazad. On vrijedi vjerojatno oko 300 eura. Prijete sudskim postupkom. Što točno oni meni mogu napraviti s obzirom da su u Poljskoj, ukoliko ne vratim laptop? Uopće ne žele odgovoriti na moje pitanje hoće li me platiti, rekli su da vratim opremu i da će obavijestiti pravnike te da im više ne pišem. 

Da li mogu završiti u zatvoru ako ne vratim laptop?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mogu podnijeti i kaznenu prijavu, u ovom slučaju bi to bilo kazneno djelo utaje (protupravno zadržavanje tuđe stvari koja ti je povjerena). U zatvor ne bi išla, ali ne isplati se imati kaznenu prijavu i eventualnu crticu na potvrdi o nekažnjavanju u slučaju nekog budućeg zaposlenja...

Što se tiče njihovih obaveza prema tebi, prijaviti državnom inspektoratu, pa će ti odgovoriti što su poduzeli i koje su ti mogućnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 15. 08. 2023. u 14:51, karla78 je napisao:

Ne vjerujem da naš inspektorat tu išta može jer nisu hrv poslodavci.

Može jer ih može spriječiti da radnike prijave na HZMO. HZMO se obavijesti o poslodavcu "na crnoj listi" i njegove se prijave radnika više ne provode. Naravno, uvijek može angažirati ljude temeljem ugovora o djelu ili slično.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija