Jump to content

Otkaz na poslu ili bolovanje


Klarisa18

Preporučene objave

Lijepi pozdrav, 

interesira me, da li poslodavac ima kakve obaveze, u smislu isplate otpremnine i u kom slučaju, jer mi je stvarno dosta da nakon toliko pribavljenih papira od strane dr specijalista i dr medicine rada, traže i sama ne znam što!

Meni je zdravlje dosta ugroženo, a stresovi ga još dodatno ugrožavaju! Ja jednostavno ne mogu i bila bi luda da nakon skoro 38 g. neprekidnog rada,( fali nekoliko mj.do 38 g.) dam otkaz.

Razmišljam o umirovljenju, ali znam da onda nemam nikakva prava ni na zavodu, a zašto da tolike god. rada bacim u vjetar!

Molim vas za odgovor!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A koliko me doktor može držati na bolovanju? Meni je do prijevremene mirovine ostalo još dvije godine,(04.07.25 upit na e-građani)). Ja ne bi otišla u mirovinu prije tog datuma, (38 god.staža, ali nemam godine starosti sad u listopadu navršiti ću 57 god.) Mislim, kad bi sama dala otkaz, da li bi imala pravo biti na zavodu i na kakvu naknadu nakon 38 god. neprekidnog rada?

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Klarisa18 je napisao:

A koliko me doktor može držati na bolovanju?

Pa valjda dok za to postoje opravdani razlozi. 

prije 9 sati , Klarisa18 je napisao:

. Ja ne bi otišla u mirovinu prije tog datuma

Što Vas spriječava da se po prestanku privremene nesposobnosti za rad vratite na radno mjesto?

prije 9 sati , Klarisa18 je napisao:

Mislim, kad bi sama dala otkaz,

Nema razloga da sami dajete otkaz?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sprečava me to što ne znam kad ću biti podvrgnuta operaciji, mislim na listu čekanja, i poslije na oporavak, ( u pitanju je kičma), s tim da mi ni neurokirurg ne jamči da ne može doći do nepredviđenih komplikacija i ponavljanja postupka.

Vjerujte da poslodavac i radna okolina uvelike utječu na moje zdravlje, pa i na odluku da onda i sama dam otkaz! Eto iz tog razloga!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija