Jump to content

Pravo na otvoreno radno mjesto tijekom porodiljnog dopusta


MajaMaja1

Preporučene objave

Postovani, 

Trenutno radim u dvije osnovne skole te sam na porodiljnom dopustu do kraja ove godine. U jednoj skoli sam zaposlena za stalno s pola norme, a u drugoj skoli sam na zamjeni do drugog polugodista. U skoli u kojoj sam zaposlena za stalno se otvorilo radno mjesto, a dobila sam informaciju da ce se primiti nova zaposlenica za stalno. Moje pitanje je imam li ja pravo na to radno mjesto s obzirom da vec tu radim preko godinu dana, ili trebam prekinuti porodiljni i dati otkaz u skoli u kojoj sam zamjena..

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prema KU za osnovne škole, ako ispunjavate uvjete navedenog radnog mjesta ravnatelj je obvezan ponuditi vam prelazak na to radno mjesto, no ne i zaposliti vas na tom mjestu. Činjenica što ste na porodiljnom nije od utjecaja. Razgovarati s ravnateljem što planira, ako planira uzeti vas, morali biste raskinuti ugovor u drugoj školi...

Dakle iako imate pravo bez natječaja prijeći na puno radno vrijeme, ravnatelj to nije obavezan i napraviti.

 

Druga opcija, je li vas škola prijavila na listu osoba koje rade na nepuno neodređeno vrijeme? Mogli biste putem uputnice na to mjesto bez natječaja...

uređeno: od gala385
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija