Jump to content

A1 ovrha


Elleny

Preporučene objave

Poštovani,

Od odvjetničkog društva Zec i partneri koji zastupaju A1 sam dobila obavijest o oprostu dijela duga i ponudu za plaćanje. Obzirom da nisam dobila prvotno Rješenje o ovrsi koje je 10.4.2019. postalo pravomoćno, zanima me da li prihvatiti ponudu o oprostu duga i plaćanju ili je u zastari? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 minuta, Elleny je napisao:

Poštovani,

Od odvjetničkog društva Zec i partneri koji zastupaju A1 sam dobila obavijest o oprostu dijela duga i ponudu za plaćanje. Obzirom da nisam dobila prvotno Rješenje o ovrsi koje je 10.4.2019. postalo pravomoćno, zanima me da li prihvatiti ponudu o oprostu duga i plaćanju ili je u zastari? Hvala

S time da po Rješenje o ovrsi nikada nisu postupali, odnosno nisu ga dostavili u FINU na ovrhu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 minuta, Borbena7 je napisao:

Samo uvidom u sadržaj tog rješenja možete vidjeti, da li je bila nastupila zastara; odnosno samo uvidom u sudski spis, možete vidjeti kako Vam je izvršena dostava.

Dostava je pokušana putem pošte. Naime, piše kao da sam obaviještena, a ja nisam podigla pošiljku, mada nisam ni dobila obavijest o prispjeću.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

Ako je dostava uredna, onda ne možete tražiti ukidanje klauzule pravomoćnosti i ovršnosti.

Budući ako je dostava uredna, ne mogu tražiti ukidanje pravomoćnosti i ovršnosti, tada mi je najbolje i najbezbolnije prihvatiti njihovu obavijest o oprostu dijela duga i ponudu za plaćanje, te po njom izvršiti uplatu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 minuta, Borbena7 je napisao:

Da nije nastupila zastara od dospijeća plaćanja računa pa do podnošenja ovršnog prijedloga.

Ako je zastara na račune za mobilne tarife, godina dana od dospijeća plaćanja, onda je nastupila zastara za jedan ili dva mjeseca, dok su preostalih pet u redu.

Koji je vaš prijedlog: Da li da zbog tih jednog ili dva mjesečna računa pobijam Rješenje o ovrsi koje je pravomoćno ili da sve zanemarim, te prihvatim njihovu obavijest o oprostu dijela duga i ponudu za plaćanje umanjenog iznosa dugovanja? Uz tu obavijest o oprostu dijela duga i ponudi za plaćanje, dostavili su mi i prijedlog ovrhe na pokreninama koji će pokrenuti kod Općinskog suda, ako ne prihvatim. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Još jedna ovrha od A1 i ZEC-a. 

Dugovanje je predano odvjetnickom društvu 2020 godine. Nakon 3 godine od tog odvjetnickog društva dolazi na jednom papiru i prijedlog i o ovrsi i riješenje o istoj. S tim da nikada prije nisam dobila nikakvo upozorenje o mogućoj ovrsi niti riješenje, osim ovoga sada. Uz papir o ovrsi tj. prijedlogu dodan je papir o oprostu A1 sa umanjenim iznosom na pola te izjavom kako ako platim u roku od 8 dana od primitka istoga A1 će smatrati dugovanje podmirenim u cijelosti.
Stvar je u tome što sam to sve dobila u koverti na kojoj nema moje adrese, a datum je od 16.8.2023
Tako da je prošao odavno datum od kad sam imala navodno priliku platiti pola iznosa. Sve skupa sa uplatnicom je u jako lošem kopiranom izdanju  nigdje nema navedeni sud koji je donio izreku o ovršnom postupku, piše samo OPĆINSKI SUD.

Napominjem još jednom da je od 2020 bilo par selidbi te nikad nije stigla nikakva opomena kao ni opomena pred ovrhu.  Nikad nisu dobiveni računi na kojima se temelji ovrha a ispada da na žalbu nemam pravo jer je ovo završilo prije par dana u sandučiću sa datumom 16.8.  a sutra je već evo.... 10-i mjesec.

WhatsApp Image 2023-09-30 at 13.02.00.jpeg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , Borbena7 je napisao:

Tražite od tog Općinskog suda uvid u svoj spis pod navedenim poslovnim brojem, pa ćete vidjeti u kojoj je fazi postupak; da li je dug osnovan i kako je izvršena dostava pismena, ako je uopće izvršena.

Da . Obavezno. A iz odvjetničkog društva kažu da se radi o nekom mobilnom uređaju i 2018.  Niti opomene niti ičega. Kažu da nema zastare kad se radi o uređaju ? glupost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija