Jump to content

Sticanje drzavljanstva ili sticanje stalnog boravka


moesicae

Preporučene objave

Imao bih pitanje o sticanju drzavljanstva i sticanju stalnog boravka u Republici Hrvatskoj.

Moja pokojna majka je rodjena u Vukovaru kao njeni roditelji i sva rodbina koja jos uvijek zivi u R. Hrvatskoj. Ja sam rodjen u BiH ali sam osnovnu skolu zavrsio u Vukovaru pocetkom 70-tih godina. Zadnjih 30 godina sam drzavljanin Kanade. 

Da li postoje prepreke za dobivanje stalnog boravka u R.Hr. obzirom da sam penzioner sa Kanadskom penzijom.

Hvala unapred na pomoci i odgovoru

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , sivko je napisao:

Prvo privremeni boravak (u druge svrhe) 5 godina a onda stalni boravak k ili dugotrajno boravište.

Hvala na odgovoru. U stvari, mozda nisam dobro formulisao originalno pitanje pa da ga preinacim. 

Obzirom da sam drzavljanin Kanade da li moram da produzujem privremeni boravak svaka 3 mijeseca ili postoji mogucnost da dobijem privremeni boravak na duzi period, recimo 6-12 mjeseci? Boravak u Hrvatskoj bi bio cisto turisticke prirode jer sam penzioner i ne trazim zaposlenje. Da li mi je potreban kriminalni rekord dokumenat, izdan od Kanade, o ne kaznjavanju u slucaju zahtjeva za duzi od 3 mijeseca privremeni boravak? Takodjer, da li sam obavezan da se u roku od 24 casa prijavim u Policijsku Upravu. 

Hvala Vam na odgovoru.

uređeno: od moesicae
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija