Jump to content

Dijete kao nasljednik - što sa kreditom oca?


KlaraKlara

Preporučene objave

Pozdrav, bili smo razvedeni. Nedavno je bivši preminuo, dijete je prvi nasljednik, od imovine u pitanju su samo poljoprivredna zemljišta koja nemaju neku vrijednost. Iza bivšeg muža je ostao veliki kredit. Što učiniti, odreći se te imovine da dijete i ja ne nasljedimo njegov dug po kreditu, ili? Mišljenje daje i Centar za soc.skrb...

uređeno: od Borbena7
Naslov
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Dijete kao nasljednik - što sa kreditom oca?

Svakako se prije ostavinske rasprave obratite nadležnom CZSS i upoznajte ih sa situacijom.

Ako se dijete prihvati svog nasljednog dijela, tada i odgovara za očev dug, ali samo do visine vrijednosti nasljedstva.  Ako se dijete zastupano po Vama kao zakonskom zastupniku odrekne u cijelosti svog nasljednog dijela, tada ne odgovara za dugove ostavitelja. Također se za dug odgovara, ako se nasljedni dio ustupi nekom od sunasljednika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Borbena7 hvala na savjetima i uputi. Njegov kredit je ostao oko 50000€, a ta zemljišta ne vrijede skoro ništa. U kunama 1kn po kvadratu su procjenjivali prije. A sestra umrloga bi prihvatila to nasljedstvo. Mogu li ja umjesto djeteta odlučiti da se odričem te imovine? Koliko znam ne mogu prodavati do djetetove punoljetnosti. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija