Jump to content

Inspektor - dodatak na osnovnu plaću za prošli period


dan2000

Preporučene objave

Pozdrav svima,

radim kao inspektor u državnoj službi te mi je dopunskim rješenjem od sredine 2022. godine temeljem Uredbe o poslovima s posebnim uvjetima rada u državnoj službi određen dodatak na osnovnu plaću u visini 10% osnovne plaće kojeg primam do danas.

No na tom istom poslu sam već 8 godina, i tih prethodnih skoro 7 godina dodatak nisam primao (zbog raznih razloga, drugih čelnika itd, organizacije, propusta, što već...).

Imam li pravo na isplatu dodataka za prethodnih 7 godina i kako bih to mogao ostvariti (tužba ili slično?)

 

Hvala puno!

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Malo čudno da vam to nisu isplaćivali s obzirom da plaća ide preko regzapa, meni od prve plaće isplaćuju taj dodatak. Zastara novčanih potraživanja iz radnog odnosa je pet godina, dakle možete ostavariti za zadnjih pet godina..

Zahtjev kadrovskoj/financijama, a ako ne postupe dobrovoljno - odvjetnik ili neka on prvo uputi zahtjev poslodavcu da ih poplaši....

uređeno: od gala385
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija