Jump to content

Izostanak sa svjedočenja


arhont

Preporučene objave

Na prvo ročište sam se odazvao kao svjedok u prekršajnom postupku. To je bilo točno onaj dan kad je počeo štrajk, i tada sam došao samo da bi me poslali kući jer je štrajk ipak počeo. Propao mi dan godišnjeg bezveze. Sad je došao poziv za drugo ročište, a ne mogu više uzeti godišnji. Nemam slobodnih dana, odnosno ne mogu izostati s posla. Ima li neki način da dam izjavu ranije, ili da se nekako opravdam poslodavcu? Ne izbjegavam svjedočenje, ali više nemam opravdanja prema poslodavcu da izostanem. Molim vas savjet i pomoć.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko sam ja upućen trebali bi Vas spojiti sucu koji vodi raspravu jer osoba koja tamo diže slušalicu je administrativni radnik ili u najbolju ruku pravosudni policajac na porti koji ne zna što će Vama sudac reći jel opravdano ili neopravdnao. Probajte sutra nazvati i samo tražite da Vas se spoji kod suca vezano za poziv u svojstvu svjedoka bez previše obrazlaganja, a ako opet budete imali problema pošaljite im dopis naslovljen na suca mailom (prijam@pszg.pravosudje.hr) ako se radi o Općinskom prekršajnom sudu u Zagrebu.

uređeno: od pseudonym
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , arhont je napisao:

Sad je došao poziv za drugo ročište, a ne mogu više uzeti godišnji. Nemam slobodnih dana, odnosno ne mogu izostati s posla

Morate se kao svjedok odazvati, a poslodavac Vam je dužan omogućiti izbivanje s posla. U Vašem slučaju imate pravo na opravdani dan neplaćenog dopusta.

Također, imate pravo potraživati naknadu putnih troškova, kao i naknadu za izgubljenu plaću, odnosno izgubljenu zaradu, a o čemu ćete biti upoznati prilikom svjedočenja.

prije 3 sati , pseudonym je napisao:

Kontaktirajte sud koji Vas je pozvao i tražite suca koji vodi raspravu i recite iz kojih razloga ne možete doći pa će Vam sigurno izaći u susret ako ste ih pravodobno izvijestili.

Nema osnove za kontaktiranjem suda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na informaciji i ispričavam se na pogrešnom savjetu.

prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

Morate se kao svjedok odazvati, a poslodavac Vam je dužan omogućiti izbivanje s posla. U Vašem slučaju imate pravo na opravdani dan neplaćenog dopusta.

Također, imate pravo potraživati naknadu putnih troškova, kao i naknadu za izgubljenu plaću, odnosno izgubljenu zaradu, a o čemu ćete biti upoznati prilikom svjedočenja.

Nema osnove za kontaktiranjem suda.

Mogu li samo zamoliti za članak propisa u kojem je ovo navedeno (ne u smislu da sumnjam u točnost, nego da znam radi sebe ubuduće)? Jasno mi je za odazivanje sudu na poziv, ali me zanima dio vezan za opravdani dan neplaćenog dopusta i ostalo navedeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija