Jump to content

Stečaj potrošača


Karl_

Preporučene objave

Pozdrav. 

Molim vas za pomoć, treba mi odgovor ili savjet na dolje 2 navedena pitanja. 

Moji dugovi na očevidniku od FINE iznose otprilike 17.500 eura, ali postoje još dva manja duga koja kod sebe drži agencija za naplatu potraživanja i stalno me zovu:

  • jedan od telekoma (300 eura) i 
  • drugi za kreditnu karticu (1.300 eura).

 

Zanima me sljedeće:

1.) Da li u postupku stečaja sudjelu svi vjerovnici koji se nalaze na očevidniku na FINI ili može netko od vjerovnika odbiti ulazak u stečaj pa će mi nakon završenog postupka stečaja ostati njegovo potraživanje?

2.) Što se dešava u slučaju stečaja sa dugovima koji nisu vidljivi na očevidniku na FINI, već ih agencija za naplatu potraživanja drži kod sebe? Da li oni ulaze u stečaj ili ne?

 

Puno hvala 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 57 minuta, Borbena7 je napisao:

Da samo nešto razjasnim, da li Vi govorite o postupku stečaja potrošača kojeg bi pokrenuli osobno ili kojega je pokrenuo neki od vjerovnika ili govorite o jednostavnom postupku stečaju potrošač kojega pokreće FINA-a po službenoj dužnosti?

Pokrenuo bi osobno, kao fizička osoba u radnom odnosu kod poslodavca. Klasičan stečaj od 3 godine. 

Jednostavan postupak stečaja ne mogu pokrenuti jer mi dugovanja premašuju dozvoljeni iznos.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Karl_ je napisao:

Pokrenuo bi osobno, kao fizička osoba u radnom odnosu kod poslodavca. Klasičan stečaj od 3 godine. 

Uredu, onda zanemarite prethodni odgovor.

prije 4 sati , Karl_ je napisao:

1.) Da li u postupku stečaja sudjelu svi vjerovnici koji se nalaze na očevidniku na FINI

Da.

prije 4 sati , Karl_ je napisao:

može netko od vjerovnika odbiti ulazak u stečaj pa će mi nakon završenog postupka stečaja ostati njegovo potraživanje?

Mogu odbiti, jer je to njihovo pravo, a u tom slučaju smatra se da sklapanje izvansudskog sporazuma nije uspjelo.

prije 4 sati , Karl_ je napisao:

2.) Što se dešava u slučaju stečaja sa dugovima koji nisu vidljivi na očevidniku na FINI, već ih agencija za naplatu potraživanja drži kod sebe? Da li oni ulaze u stečaj ili ne?

Da, jer Vi prilažete podatke o vjerovnicima prilikom pokretanja postupka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

Uredu, onda zanemarite prethodni odgovor.

Da.

Mogu odbiti, jer je to njihovo pravo, a u tom slučaju smatra se da sklapanje izvansudskog sporazuma nije uspjelo.

Da, jer Vi prilažete podatke o vjerovnicima prilikom pokretanja postupka.

Ukoliko sam dobro razumio, nakon što sklapanje izvansudskog sporazuma nije uspjelo, otvara se sudski postupak u roku od 3 mjeseca.

Moje pitanje glasi: da li netko od vjerovnika može izbjeći sudski postupak? 

To jest, da li vjerovnici imaju pravo birati da li će ući u sudski postupak ili ga odbiti?

 

Ispričavam se na pomalo dužim pitanjima i ujedno Vam zahvaljujem na brzim i konkretnim odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija