Jump to content

Polog za stan


Rizen

Preporučene objave

Pozdrav, vlasnici stana su nam uzeli polog za stan zbog režija (dogovorili smo se da se oduzmu režije od pologa), čišćenja stana i manjih oštećenja. U mailu stoji ovako:

Režije za 9. mjesec su kako slijedi:

- Iskon: 25,21 eura

- GSKG: 70,79 eura

- Struja: 19,40 eura,

- Plin: 13,11 eura (došla je razlika od 1.7. do 30.9.2023.).

Dakle, režije za 9. mj. kada se zbroji su: 128,51 eura.  

Čišćenje stana je 4 eura po m2. Znači, 64x4=256 eura. Tom iznosu treba dodati 30 eura za pranje zastora, pranje navlaka za madrace i pranje prekrivača za fotelju i dvosjed te ribanje pećnice i čišćenje frižidera. Uglavnom to iznosi 286 eura.

286+128,51=414,51 euro

Tome treba dodati oštećenje lustera i kvake na vratima od boravka. Ni jedno ni drugo nismo uspjeli odgovarajuće popraviti jer se ne mogu kupiti dijelovi!!!

Primjereni trošak za navedena oštećenja bi bio najmanje 40 eura.

Vaš polog je iznosio 3200 kuna, odnosno 424 eura, te kako vidite Vi nama još dugujete trideset eura.

Naš račun imate pa Vas molimo da isto uplatite.

Za luster mogu reći da smo krivi i to smo spomenuli ali za sve ostalo uključujući čišćenje ne znam što bih rekao. Valjda su oni očekivali od nas da napravimo generalku cijelog stana. Uz to smo mi obavili neke popravke na stanu koji su već bili prisutni tu kada smo se useljavali i iz dobre volje (na našu grešku) nismo im ništa naplatili. Uz to smo i plaćali pričuvu od 50eura.

U ugovoru stoji ovako:

Članak 6.

Za slučaj ne plaćanja režija ili nastalu štetu u stanu Najmoprimac će prilikom predaje ključeva stana
Najmodavcu predati na ruke polog u visini jednog mjesečnog iznosa najamnine, znači 3.200,00 kuna
(tritisućedvijestokuna).
Najmodavac će isti iznos vratiti Najmoprimcu kod isteka ugovorne obveze u slučaju ne postojanja
potrebe za naknadom iz stavka 1. ovoga članka.
Ukoliko iznos pologa nije dovoljan za pokrivanje vrijednosti oštećenja i/ili ne plaćanja režija,
Najmoprimac se obvezuje nadoknaditi razliku.

Sad me zanima da li mogu tako postupati? Mogu li reći da prema ugovoru u polog ne spada čišćenje stana? Ili da im navedem manje popravke koje smo mi učinili u stanu?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači li to da troškove čišćenja koji su navedeni (286eura) mogu zatražiti nazad jer čišćenje ne spada u svrhu pologa? Vjerojatno neću vidjeti ni eura od pologa ali čisto bi tražio zbog bezobrazluka traženja još novaca uz oduzeti polog.

Štete u stanu koje smo mi napravili (i priznali) i one koje su nam oni nadodali nitko ne možemo dokazati (mi da ih nismo napravili niti oni da ih jesmo zbog nedostatka dokaza). U to neću ulaziti jer sam navikao da mi pri izlasku iz stana oduzmu barem pola pologa zbog nekih stvari koje su već bile oštećene prije mog ulaska u stan.

Koje je Vaše mišljenje i kako bi Vi postupili u ovom slučaju?

Unaprijed se zahvaljujem.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Rizen je napisao:

Znači li to da troškove čišćenja koji su navedeni (286eura) mogu zatražiti nazad jer čišćenje ne spada u svrhu pologa?

Da.

prije 2 sati , Rizen je napisao:

Vjerojatno neću vidjeti ni eura od pologa ali čisto bi tražio zbog bezobrazluka traženja još novaca uz oduzeti polog.

Tražite, isto bi i ja napravila.

prije 2 sati , Rizen je napisao:

Štete u stanu koje smo mi napravili (i priznali) i one koje su nam oni nadodali nitko ne možemo dokazati (mi da ih nismo napravili niti oni da ih jesmo zbog nedostatka dokaza).

Tako da mu je upitna i naknada štete, ako ne može dokazati kad je nastala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija