Jump to content

Degradiranje


marinica21

Preporučene objave

Postovani,

Usljed odlaska kolegice na porodiljni, ponudjeno mi je unaprjedjenje na njenu poziciju. Ugovor sam potpisala, no, zacudilo me da je na neodredjeno zbog pretpostavke da ce se kolegica vratiti. U ugovoru ne pise da sam na poziciji do njenog povratka, iako sam bila uvjerena da ce to biti jedna od stavki. Voditeljica odjela nije rekla da cu po isteku njenog porodiljnog biti degradirana, odnosno vracena na svoju staru poziciju. Sada, kada se ona vratila, tvrde da mi je dano do znanja da sam na zamjeni, te da sam isto trebala pretpostaviti. Sto u ovoj situaciji uciniti ukoliko ne zelim pristati na smanjenje place i promjenu pozicije? Ne zelim kolegici uzeti poziciju, medjutim smatram da degradiranje nisam zasluzila te da am posao dobro obavljala. Kako se postaviti u ovoj situaciji?
 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Borbena7 je napisao:

Jesu li Vam ponudili kakvu pisanu odluku?

Nisu, međutim, voditeljica odjela je u nekoliko navrata komentirala drugim zaposlenicima kako će me premjestiti u drugi odjel u kojem je, po sistematizaciji, posao teži, a plaća znatno manja od moje trenutne. Meni osobno, za sada ništa nije ponudila, čak nijti spomenula da se kolegica vratila s porodiljnog (koristi GO).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 24 minuta, Borbena7 je napisao:

U tom slučaju svoj posao radite prema važećem ugovoru o radu kojeg imate, a ako Vam što pisano ponudi, slobodno preuzmite pismeno, ali ništa ne potpisujte dok se ne konzultirate tj. niste dužni ništa odmah i sada potpisivati.

Hvala Vam puno na odgovoru. Osobno, ne znam što bi mi manje odgovaralo - smanjenje plaće ili manja pozicija. Godinama radim u ovoj firmi i nekoliko puta sam preskočena za unaprjeđenje. Kolege koji su nakon mene zaposleni, napredovali su prije, a nemaju niti bolje znanje niti im je do posla stalo u pola kao meni. Ovu sam poziciju zaslužila i ne želim nekome dati gušta da me ovako tretira.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Pozdrav, 

evo mali update moje situacije. Kolegica se vratila s porodiljnog, moj ugovor je ostao netaknuk, samim time i plaća. Međutim, ona radi raspored rada, a ne voditelj odjela. Zadnjih dva tjedna sam stalno slobodna, dala mi je da u dva tjedna radim 3 dana, sve ostalo sam slobodna i idem u minus sate. Zanima me, koliko me poslodava može “bacit” u minus sate? Prošli tjedan uopće nisam radila, ovaj tjedan radim dva dana, idući dva dana. Žalila sam se voditeljici, njen odgovor je da svi imaju minus sate pa tako i ja te da ne pravi ona raspored nego njena zamjenica. Razgovarala sam sa ljudskim resursima, kolegica tamo je stala na stranu poslodavca naravno, uz odgovor da posla jednostavno nema toliko da bi svi radili.  Meni trenutno zbog djece slobodni dani odgovaraju, ali plaća će mi biti znatno manja jer neću imati apsolutno nikakve dodatke na plaću (smjenski rad, rad nedjeljom itd.)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas mi je nakon nekoliko mjeseci ponuđen novi ugovor, sa manjom pozicijom i naravno manjom plaćom. Objašnjeno mi je da mogućnost napretka postoji unutar godine dana, te da će mi, shodno promjenama, u što skorijem vremenu, ponuditi novi ugovor s većom plaćom. Dok se to ne dogodi, nude mi novi ugovor kao i što sam napisala, s manjon pozicijom i manjom plaćom. Moram li ja to potpisati?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 22. 03. 2024. u 10:06, marinica21 je napisao:

Meni trenutno zbog djece slobodni dani odgovaraju, ali plaća će mi biti znatno manja jer neću imati apsolutno nikakve dodatke na plaću (smjenski rad, rad nedjeljom itd.)

Što će Vam točno biti isplaćeno, puno radno vrijeme sukladno ugovoru o radu ili?

Dana 29. 03. 2024. u 12:32, marinica21 je napisao:

Dok se to ne dogodi, nude mi novi ugovor kao i što sam napisala, s manjon pozicijom i manjom plaćom. Moram li ja to potpisati?

Ovisi kako su obrazložili ovu ponudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 02. 04. 2024. u 8:11, Borbena7 je napisao:

 

Ovisi kako su obrazložili ovu ponudu.

Pa u principu, ponudilli su mi drugu poziciju u firmi, za koju sada trenuto radnika ne trebaju, ali će trebati za par mjeseci i kao tada će mi dati ponovno veću poziciju. Ali to nije na papiru.

Po trenutnom ugovoru na neodređeno, ja sam VD voditela odjela s, kako u ugovoru piše “osnovnom brutto plaćom” od 1500 EUR.

Sada mi nude staru poziciju, voditeljica smjene, za isto tako osnovnu brutto plaću od 1200 EUR. Oboje vrijedi za 40 satno tjedno radno vrijeme.

Plaću za ovaj mjesec isplatili su po novom ugovoru koji nisam potpisala jer sam vidila da piše da smo ugovor sklopili 28.2.2024., a tek sam ga dobila na uvid 31.3. Ne znam što učiniti.

 

Gore ste me pitali što mi toćno neće biti isplaćeno. Taj dio nisam citirala, isprike, ne znam još kako citiranje funkcionira. 
Kolegica koja se vratila s porodiljnog mi je davala previše slobodnih dana, pa mi tako na plaći nije bio smjensko rad i ostali dodatci koji idu, gura me u tzv minus sate. 

uređeno: od marinica21
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 03. 04. 2024. u 18:35, marinica21 je napisao:

Pa u principu, ponudilli su mi drugu poziciju u firmi, za koju sada trenuto radnika ne trebaju, ali će trebati za par mjeseci i kao tada će mi dati ponovno veću poziciju. Ali to nije na papiru.

To ništa ne vrijedi i nikoga ne obvezuje.

Dana 03. 04. 2024. u 18:35, marinica21 je napisao:

Po trenutnom ugovoru na neodređeno, ja sam VD voditela odjela s, kako u ugovoru piše “osnovnom brutto plaćom” od 1500 EUR.

Sada mi nude staru poziciju, voditeljica smjene, za isto tako osnovnu brutto plaću od 1200 EUR. Oboje vrijedi za 40 satno tjedno radno vrijeme.

Dajte mi pošaljite važeći ugovor i novu ponudu na pp, jer je ovako napamet nemoguće komentirati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 03. 04. 2024. u 18:35, marinica21 je napisao:

Ne znam što učiniti.

Prijava inspekciji rada, jer Vam se ne isplaćuje plaća sukladno važećem ugovoru (ugovor iz 2023. na neodređeno vrijeme) i jer postoji sumnja da su krivotvorili Vaš potpis na drugom ugovorom o radu na neodređeno vrijeme iz 2024. kojega osobno niste potpisali i koji je sadržajno protuzakonit (nije bilo prethodno nikakvog otkaza s ponudom novog ugovora već je samo novi ugovor i to drugi po redu ugovor na neodređeno vrijeme, a kojeg Vi niste potpisali proslijeđen računovodstvu na postupanje).

Uz navedeno taj drugi nepotpisani ugovor u svojim odredbama sam sebe pobija i to u dijelu koji kaže da ste sporazumno raskinuli prethodni ugovor o radu na neodređeno radno vrijeme za radno mjesto za koje nikada niste ni imali sklopljen ugovor o radu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija