Jump to content

Jednostavan stjecaj potrošaca


Zgsleeper

Preporučene objave

Prije dvije godine mi je pokrenut postupak za jednostavni stecaj potrošaca,on je na sudu bio odbijen iz ni sam nezz kojih razloga,te sam napisao odmah zalbu.U međuvremenu u te 2 godine ja sam platio sva dugovanja te nisam blokiran od 8 mjeseca 2022 godine.Danas mi je na e građani stigla poruka o promjeni u sudskom postupku,kad sam otvorio shvatio sam da je vezano za taj stecaj.Nisam u RH te me zanima sta sada jer kao sta sam napisao nisam vise blokiran preko godinu dana.?Nemam uvid u cijeli spis nego samo Pise da je održana neka sjednica na sudu u Rijeci i to je sve,nije mi jasno sta su radili 2 godine... Unaprijed hvala

uređeno: od Zgsleeper
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , Zgsleeper je napisao:

on je na sudu bio odbijen iz ni sam nezz kojih razloga

Sve je trebalo biti navedeno u obrazloženju rješenja.

prije 12 sati , Zgsleeper je napisao:

Nemam uvid u cijeli spis nego samo Pise da je održana neka sjednica na sudu u Rijeci i to je sve

Nemoguće je nešto tumačiti bez uvida u sadržaj sudske odluke po Vašoj žalbi.

prije 12 sati , Zgsleeper je napisao:

nije mi jasno sta su radili 2 godine

Između ostalog, odlučivali i o žalbama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Dana 17. 11. 2023. u 9:12, Borbena7 je napisao:

Sve je trebalo biti navedeno u obrazloženju rješenja.

Nemoguće je nešto tumačiti bez uvida u sadržaj sudske odluke po Vašoj žalbi.

Između ostalog, odlučivali i o žalbama.

Razumijem ali mene zanima sta dalje ako sam ja sve u međuvremenu platio,ako recimo teoretski odobre jednostavan stjecaj?Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 18. 11. 2023. u 6:06, Borbena7 je napisao:

Ne događa se ništa, jer je uplata dobrovoljna, a oslobađanje od obveze u ovakvom sudskom postupku ne znači da dug više ne postoji.

Mozda se nisam dobro izjasnio ,evo upravo sam saznao da mi je žalba uvazena,moja sva dugovanja su podmirena jer su se unutar ove 2 godine svi naplatili plus ja sam nesto dodatno platio sam ,znaci nemam dugovanja,jel se trebam ja ocitivati ili ne s obzirom da je vidljivo da nemam dugovanja?

 

Dana 18. 11. 2023. u 6:06, Borbena7 je napisao:

Ne događa se ništa, jer je uplata dobrovoljna, a oslobađanje od obveze u ovakvom sudskom postupku ne znači da dug više ne postoji.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Zgsleeper je napisao:

Mozda se nisam dobro izjasnio

Definitivno bi trebali biti precizniji u svojim odgovorima, jer se ovako vrtimo u krug.

prije 8 sati , Zgsleeper je napisao:

saznao da mi je žalba uvazena

Što ovo točno znači? Kako glasi izreka rješenja Županijskog suda?

prije 8 sati , Zgsleeper je napisao:

moja sva dugovanja su podmirena jer su se unutar ove 2 godine svi naplatili

Nije jasno kako su se naplatili, jer FINA-a nije imala pravomoćnu presudu Općinskog suda da bi prisilno postupala?

prije 8 sati , Zgsleeper je napisao:

jel se trebam ja ocitivati ili ne s obzirom da je vidljivo da nemam dugovanja?

Kome bi se Vi sada očitovali i na što?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

Definitivno bi trebali biti precizniji u svojim odgovorima, jer se ovako vrtimo u krug.

Što ovo točno znači? Kako glasi izreka rješenja Županijskog suda?

Nije jasno kako su se naplatili, jer FINA-a nije imala pravomoćnu presudu Općinskog suda da bi prisilno postupala?

Kome bi se Vi sada očitovali i na što?ovako 

Ovako ja sam bio blokiran dugi niz godina u 2021 godini mi dolazi po službenoj dužnosti Fine zahtjev za Jednostavnim stečajem potrošača,koji mi je bio odbijen cak sam i pisao tada o tome ,kako sam i dalje blokiran meni dio plaće odlazi na zasticeni a dio na nezasticeni racun,unutar te dvije godine ostatak duga se naplatio skidanjem sa moje plaće,a prekjučer sam vidio na e građani da je zupanijski sud u Rijeci uvazio moju zalbu.Ono sta mene najviše zanima znaci dugovanja nemam sta se sada sa tim uvazenim prigovorom desava?Pod ocitivanje sam jel dal' trebam dat kakvu izjavu da mi taj stecaj vise nije potreban jer sam sve platio?Ako treba jos neka informacija budem nadodao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija