Jump to content

Cijena sastavljanja ugovora


mimirimi

Preporučene objave

Dobar dan,

Imam velikih problema sa sestrom nakon mamine smrti gdje je rezultat svega da se nasljedjena kuca prodaje pri čemu sestra zahtijeva "svoju" agenciju i sastavljanje ugovora o razvrgnuću suvlasništva kod svog odvjetnika gdje mi je taj odvjetnik poslao primjer ugovora koji trebam ja platiti 2600e i ona 2600e. Mene zanima je li to normalna cijena i je li normalno da ja placam ono sto je ona zahtijevala?? Radi se znaci samo o tome da se kuca tim ugovorom preda agenciji na prodaju i da nakon toga dijelimo novce od kuce po pola kao i trosak prema agenciji? 

Cijena nekretnine je oko 140 000e

 

Hvala Vam svima 

uređeno: od mimirimi
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , mimirimi je napisao:

sastavljanje ugovora o razvrgnuću suvlasništva kod svog odvjetnika

Što će vam uopće ugovor o razvrgnuću suvlasništva kada ste ionako suglasni oko prodaje nekretnine. Ne bi li bilo jednostavnije potpisati ugovor s agencijom oko zastupanja, kada se pojavi kupac sastavi se kupoprodajni ugovor kojim se prema uglavku u istom ugovorena vrijednost isplaćuje suvlasnicima na račune u ovisnosti o udjelu, kada se uplati iznos izdate tabularnu izjavu kupcu a ako se možete dogovoriti između vas dvije platite po pola agencijsku naknadu i to je to.

Samo sačinjavanje navedenog ugovora o razvrgnuću bi vrijedilo malo ispod 2500 E računajući po vrijednosti nekrentnine koju ste naveli i to bi bio iznos koji bi eventualno dijelili.

Jer što se tiče vrijednosti od 2600 E koju bi svatko morao platiti ne vidim razloga za isto, ionako neće raditi dva ugovora jer ovaj morate ovjeriti kod JB a tamo možete dobiti ovjerenu kopiju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , Spitfire je napisao:

Što će vam uopće ugovor o razvrgnuću suvlasništva kada ste ionako suglasni oko prodaje nekretnine. Ne bi li bilo jednostavnije potpisati ugovor s agencijom oko zastupanja, kada se pojavi kupac sastavi se kupoprodajni ugovor kojim se prema uglavku u istom ugovorena vrijednost isplaćuje suvlasnicima na račune u ovisnosti o udjelu, kada se uplati iznos izdate tabularnu izjavu kupcu a ako se možete dogovoriti između vas dvije platite po pola agencijsku naknadu i to je to.

Samo sačinjavanje navedenog ugovora o razvrgnuću bi vrijedilo malo ispod 2500 E računajući po vrijednosti nekrentnine koju ste naveli i to bi bio iznos koji bi eventualno dijelili.

Jer što se tiče vrijednosti od 2600 E koju bi svatko morao platiti ne vidim razloga za isto, ionako neće raditi dva ugovora jer ovaj morate ovjeriti kod JB a tamo možete dobiti ovjerenu kopiju.

Hvala vam puno na ovako detaljnom odgovoru. Radi se o tome da taj ugovor sestra zahtijeva da bude kod njenog odvjetnika, blokirala me tako da ne mogu do nje ni doci i tocno sam i mislila na sve dogadjaje prije ovoga koje mi je priredila da cu zapravo samo ja i platiti taj njen ugovor. Nasla sam te bodove po odvjetnickoj tarifi, ali toliko mi je preko glave svega da nisam u stanju izračunati te bodove. U pitanju je jos zamjena grobnice i auta gdje je vrijednost ukupno do maksimalno 4000e sto ne igra neku ulogu u cijeloj vrijednosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobro, ako su u pitanju još dodatne pokretnine i nekretnine ima smisla raditi diobu tj. dobrovoljno razvrgnuće. No, sve i da se doda još cca 250 E za vrijednost dodatnih stvari, to je po meni još uvijek daleko od 5200 E koliko bi ispadalo sastavljanje ugovora ako bi obje morale platiti po 2600 E. Kako je napomenula Borbena, ja bih tražio specifikaciju troškova sastavljanja ugovora prema tarifi o odvjetničkim nagradama pa ćete možda bolje znati na čemu ste i nije li nekakova "greška" u računici. Pa ako se onda odlučite na potpisivanje ugovora, dobro ga pročitajte jer ovo inzistiranje na "njenoj agenciji i njenom odvjetniku" doista zvući malo čudno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija