Jump to content

drugio mirovinski stup i kredit


milja52

Preporučene objave

Poštovani

Suprug je preminuo prije mj dana zbog bolesti i bio je još uvijek u radnom odnosu. Iza njega je ostao kredit u iznosu od još 10000 eura i polog od 3000 eura. od imovine ima auto (vrijedan oko 1000 eura), kao i još nekih zaostalih isplata (naknada za invalidnost, plaćeni ogdišnji i bolovanje) sve skupa u iznosu  oko 2000 eura. Pošto imam pravo na obiteljsku mirovinu za koju još nisam podnijela zahtjev, pa imam pravo na jednokratnu isplatu 2. mirovinskog stupa, zanima me-kad mi regos isplati sredstva, ima li banka pravo potraživanja tih sredstava po kreditu? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Borbena7 je napisao:

Da, jer su ova sredstva zapravo postala predmet ostavinske mase tj. predmet nasljeđivanja i kao takva nisu izuzeta od ovrhe, a samim tim ne mogu se isplatiti ni na zaštićeni račun. 

S tim da uzmete u obzir da nasljednik odgovara za dug ostavitelja samo do visine vrijednosti nasljeđene imovine.

Nisam nit mislila na ovrhe jer ih nema, pitam moram li sa tiim sredstvima isplatiti kredit u cijelosti? NIsu li sredstva u 2.mir stupu nečije pravo,a ne imovina? Što bi bilo da ih prebacim u 1.mir stup

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija