Jump to content

Ovrha iz 2012 na pok. oca savjet dobio sam obavijest 2023


IV-ST

Preporučene objave

Molio bih savjet je li moguće i kako izbjeći naplatu. Dobio sam danas 2023 obavijest od Hanžeković &… od Hrv. Telekom prema pok. ocu (ne znam, za zakonsku regulativu koja bi omogućila diljenje mojih osobnih podataka Hanžekoviću). Nasljednik sam iza pok. oca preminulog 2019 god. nastavno i za ovrhu prema pok. ocu iz 2012 koja zbog djelomične naplate nije provedena u cijelosti, te je tijek zastare prekinut. Tražio sam sa mi se dostave dokumenti odakle je vršena prisilna naplata koja nije izvršena u cijelosti!?
Pok. otac nije imao bankovnih računa i bio vezan za FINU!? Svaki odgovor bi mi dobro došao! 

uređeno: od IV-ST
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Borbena7 je napisao:

Teško Vam se može dati savjet s obzirom da nemate osnovne informacije.

Pokušajte barem saznati temeljem koje ovršne isprave traže da podmirite dug.

Pretpostavio sam, stoga sam ih kontaktirao i zatražio da mi pošalju dokumentaciju koja se odnosi na ovršnu ispravu na koju se pozivaju.  
Hvala na odgovoru. 

uređeno: od IV-ST
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , IV-ST je napisao:

Pretpostavio sam, stoga sam ih kontaktirao i zatražio da mi pošalju dokumentaciju koja se odnosi na ovršnu ispravu na koju se pozivaju.  

Nisu Vam dužni dostavljati dokumentaciju.

Ako se pozivaju na određenu ovršnu ispravu, tada trebate napraviti uvid u spis pod kojim je vođen taj ovršni postupak i pribaviti si podatke, dokumentaciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Borbena7 je napisao:

Nisu Vam dužni dostavljati dokumentaciju.

Ako se pozivaju na određenu ovršnu ispravu, tada trebate napraviti uvid u spis pod kojim je vođen taj ovršni postupak i pribaviti si podatke, dokumentaciju.

Budući je postupak vođen prema pok. ocu ne znam, kako doci do podatka iz 2012? Imate li savjet?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Dana 07. 12. 2023. u 17:40, Borbena7 je napisao:

Imate li poslovni broj isprave i čija je odluka u pitanju?

Iz dopisa vidim da se radi o postupku iz 2006 god. OVRV 750/06 još nisam izvrsio uvid u spis… U tel. razgovoru mi je rečeno da je na prijedlog javnog bilježnika pok. otac izjavio prigovor zbog zastare na dospjeće plaćanja računa, ali je sudski postupak pokrenut, a presuda je postala pravomoćna 2012. Mislim da je za to potraživanje nastupila zastara! Molim vas uputite me na što točno obratiti pažnju tj. datume kod uvida u spis!?

Te ukoliko moram platiti, kojeg djela javnobilježničkog troška sam oslobođen, prema zakonu o Braniteljima, imam potvrdu ureda koje se prilažu za oslobađanje pristojbi? 

uređeno: od IV-ST
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 38 minuta, Borbena7 je napisao:

Napisali ste u prethodnim objavama da djelomična naplata nije provedena u cijelosti, a što bi značilo da je bio prekinut zastarni rok?

Da, napisao sam ono što su mi rekli iz urada Hanžeković&co. Znam da zastara za režije (telefon) nastupa god. dana nakon isteka datuma dospijeća računa. Ukoliko je nakon toga datuma pokrenut sudski postupak, mislim da rješenje takvog postupka, nema legitimitet?

Molim vas ispravite me ukoliko pogrešno tumačim zakon o navdenom!

 

uređeno: od IV-ST
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija