Jump to content

Subjektivna preinaka ovrhovoditelja - ovrha nad nekretninom


zjmp

Preporučene objave

Imam stan kupljen u prošlom braku (još ga otplaćujem) u kojem žive moja djeca, zet i unuka. Sadašnji suprug je pod ovrhom većom od 40.000 kuna od prije našeg vjenčanja. Prije 3 godine sam kupila kuću cca 45 m2 od otpremnine i dio sredstava je dao moj sin od nenamjenskog kredita. Suprug i ja živimo u toj kući na selu, gdje sam i našla posao, a suprug je na dugotrajnom bolovanju (PTSP). 

Da li može gore navedeno napisati kao obrazloženje da ne pristaje na subjektivnu preinaku ovrhovoditelja provedbu na nekretnini u kojoj živimo jer mu je jedina nekretnina. Obje nekretnine glase na mene.

Navode da se može dogovoriti za otplatu, ali sa 190 eura bolovanja to je poprilično nemoguća misija.

Molim HITNO pomoć kako da napišemo podnesak. Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , zjmp je napisao:

Da li može gore navedeno napisati kao obrazloženje da ne pristaje na subjektivnu preinaku ovrhovoditelja

Što ovo znači?

prije 21 sati , zjmp je napisao:

provedbu na nekretnini u kojoj živimo jer mu je jedina nekretnina. Obje nekretnine glase na mene.

Kako mu je jedina nekretnina, ako ste Vi upisni kao vlasnica i kako takva nekretnina može biti predmet ovrhe za tuđi dug?

prije 21 sati , zjmp je napisao:

Molim HITNO pomoć kako da napišemo podnesak.

Podnesak ili dopis vjerovniku?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , Borbena7 je napisao:

Što ovo znači?

Kako mu je jedina nekretnina, ako ste Vi upisni kao vlasnica i kako takva nekretnina može biti predmet ovrhe za tuđi dug?

Podnesak ili dopis vjerovniku?

Podnesak. A nekretnina ja kupljena u braku i kao takvu sud može smatrati bračnom stečevinom. A vidjela sam i da znaju presuditi da je supruga jednako dužna kao i suprug dužnik. Zato sam i postavila pitanje. Suprug nema nikakvu nekretninu na sebi, a prema adresama stanovanja, ovrhovoditelj je mogao vidjeti da su nekretnine na moje ime.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , zjmp je napisao:

Podnesak

Znači da već postoji pokrenut ovršni postupak?

prije 6 sati , zjmp je napisao:

A nekretnina ja kupljena u braku i kao takvu sud može smatrati bračnom stečevinom.

Može se smatrati svašta, ali treba imati dokaz i valjanu ispravu da bi se pokrenula ovrha za 1/2 suvlasničkog dijela, a koji kao takva još uvijek nije dokazan, jer je imovina na Vaše ime.

prije 6 sati , zjmp je napisao:

A vidjela sam i da znaju presuditi da je supruga jednako dužna kao i suprug dužnik

Što god da Vam ovo znači?

prije 6 sati , zjmp je napisao:

prema adresama stanovanja, ovrhovoditelj je mogao vidjeti da su nekretnine na moje ime.

I to nije valjana osnova za ovrhu na nekretnini koja je u vlasništvu osobe koja nije dužnik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija