Jump to content

mirovina


Mladen2602

Preporučene objave

Poštovane kolege

Molio bih one koji su već ovo prošli ili znaju da mi odgovore.

Imam hrvi 20%,u radnom sam odnosu,hrvi ostvaren 2007,išao bih na komisiju da mi odrede omjer rat,ostalo,ali me interesira dali određivanje omjera moram odmah u mirovinu,sobzirom da nebi barem za sad išao u mirovinu.

Hvala svima unaprijed na informaciji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 24 minuta, Ivo1961 je napisao:

Poštovane kolege

Molio bih one koji su već ovo prošli ili znaju da mi odgovore.

Imam hrvi 20%,u radnom sam odnosu,hrvi ostvaren 2007,išao bih na komisiju da mi odrede omjer rat,ostalo,ali me interesira dali određivanje omjera moram odmah u mirovinu,sobzirom da nebi barem za sad išao u mirovinu.

Hvala svima unaprijed na informaciji.

Ideš na određivanje omjera kad poželiš u mirovinu. 20/80 Ti svakako slijedi.jedino ako želiš mirovinu pa ponovno raditi (više imaš novčano).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav svima,

molimo bih nekog tko može dati upute što raditi slijedeće.

Naime stiglo rješenje o općoj nesposobnosti u firmu, isto tako rješnje stigo kod moje doktorice opće prakes.

Osobno još nisam ništa dobio na kućnu adresu.

Što je slijedeći korak nakon što rješenje stigne na kućnu adresu.

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , umirovljen je napisao:

Pozdrav svima,

molimo bih nekog tko može dati upute što raditi slijedeće.

Naime stiglo rješenje o općoj nesposobnosti u firmu, isto tako rješnje stigo kod moje doktorice opće prakes.

Osobno još nisam ništa dobio na kućnu adresu.

Što je slijedeći korak nakon što rješenje stigne na kućnu adresu.

Unaprijed hvala

Poštovani,

Ako ste još uvijek zaposleni u firmi ili se vodite na bolovanju, onda vam u firmi trebaju ispuniti Obrazac 2-IN (u dva primjerka obavezno), koji onda zajedno sa svom medic. i ostalom dokumentacijom predajete u područni ured HZMO i tražite da vam priznaju najpovoljniju mirovinu po svim zakonima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , drazen_m je napisao:

Poštovani,

Ako ste još uvijek zaposleni u firmi ili se vodite na bolovanju, onda vam u firmi trebaju ispuniti Obrazac 2-IN (u dva primjerka obavezno), koji onda zajedno sa svom medic. i ostalom dokumentacijom predajete u područni ured HZMO i tražite da vam priznaju najpovoljniju mirovinu po svim zakonima.

Sve to je predano prilikom vještačenja koje je završilo, službeno je stiglo rješenje o općoj nesposobnosti.

Navodno sad moram čekati rješenje koje će mi doći na kućnu adresu, pričekati dok prođe rok za žalbu (tj. da li ću se žalit ili ne).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako vam je prošlo 2godine od trajnog rijesenja odite na pogoršanje pa samim tim podizanje omjera. Očito po napitku daju 20/80 i moj primjer je takav. Žališ se i čekaš 8mjeseci da dobiješ odbijenicu pa samim tim te praktički tjeraju u beskonacni postupak pred sudom. Osobno nisam nego sad na pogoršanje i podizanje omjera uz to 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , yaris1990 je napisao:

Ako vam je prošlo 2godine od trajnog rijesenja odite na pogoršanje pa samim tim podizanje omjera. Očito po napitku daju 20/80 i moj primjer je takav. Žališ se i čekaš 8mjeseci da dobiješ odbijenicu pa samim tim te praktički tjeraju u beskonacni postupak pred sudom. Osobno nisam nego sad na pogoršanje i podizanje omjera uz to 

On traži obnovu postupka(bilo je prije svakih 6 mj.)a ne povečanje postotka  HRVI

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Mladen2602 je napisao:

Ako sam dobio rijesenje invalidske mirovine 01.12.2023. nakon koliko vremena se moze podnijeti zahtjev u mirovinsko za novi izracun? Dali netko ima iskustva?

Poštovani,

Ako niste zadovoljni rješenjem od HZMO-a za utvrđeni iznos mirovine i omjera rat i mir, imali ste rok od 15 dana (od dana primitka rješenja) u kojem ste se mogli žaliti njima i zatražiti novo vještačenje od strane Vijeća Viših vještaka u ZOSI.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija