Jump to content

Povrat duga nakon presude


esisko

Preporučene objave

Poštovani,zanima me kako se tretira visina duga od 2.500 eura pri sudskoj praksi po čl.236 st.1 KZ ,dali kao znatna imovinska korist ili mala imovinska korist,i dali je okrivljenik,(postoje neoborivi dokazi),dužan vratiti navedeni iznos po presudi neovisno o njegovom matrijalnom statusu?Zahvaljujem na odgovoru.Lp

uređeno: od Borbena7
Naslov
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Čl. 236 KZ
  • 7 mjeseci kasnije...

Poštovani,rješenjem suda dužnik je osuđen na 7 mjeseci zatvora uvjetno na dvije godine s tim da mora vratiti dug u roku od 15 dana.Međutim dužnik nije vratio dug pošto nije u radnom odnosu,(iako ima kvalifikaciju i star je 42 godine) i tekući račun mu je u blokadi.Drugim riječima nije u mogučnosti vratiti dug.Znači li to da u slučaju da odsluži kaznu zatvora nije više u obvezi vratiti dug.Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Presudom Opčinskog suda tuženik je osuđen na 7 mj.zatvora uvjetno na 2 godine i vraćanje duga u roku 14 dana.Prošlo je skoro 3 mj. od presude,(uključujući i rok za žalbe),a ništa se ne događa.Niti je tuženik završio u zatvoru niti je vraćen dug.Nikakve obavijesti o tome kakav je daljnji postupak po predmetu.Zanima me koje radnje trebam poduzeti kako bi bio u toku što se događa s predmetom a također me zanima dali je dužnik dužan i dalje vratiti dug neovisno o odsluženoj kazni za prevaru.Bio bi jako zahvalan svima koji mi mogu pomoći u razrješenju moje dileme....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 minuta, esisko je napisao:

Presudom Opčinskog suda tuženik je osuđen na 7 mj.zatvora uvjetno na 2 godine i vraćanje duga u roku 14 dana.Prošlo je skoro 3 mj. od presude,(uključujući i rok za žalbe),a ništa se ne događa.Niti je tuženik završio u zatvoru niti je vraćen dug.Nikakve obavijesti o tome kakav je daljnji postupak po predmetu.Zanima me koje radnje trebam poduzeti kako bi bio u toku što se događa s predmetom a također me zanima dali je dužnik dužan i dalje vratiti dug neovisno o odsluženoj kazni za prevaru.Bio bi jako zahvalan svima koji mi mogu pomoći u razrješenju moje dileme....

jeste li provjerili na e-predmetu ili koji drugi način je li orkivljeni podnio žalbu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne vjerujem da je podnijeta žalba pošto vjerujem da bi sud prosljedio istu i meni koji sam pokrenio kaznenu prijavu.na E-predmetu pokušavam doznati nešto više ali mi ne uspijeva iako sam se prijavio u sustav.No još više me zanima dali je okrivljenik oslobođen tj.nemora vratiti dug u slučaju odsluženja zatvorske kazne.Ovrha momentalno nije aktualna pošto ima namjerno blokirane račune.Bio bi jako zahvalan na pojašnjenjima.....

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija