Jump to content

Prometna s tuđim vozilom


Alen1710

Preporučene objave

Pozdrav,

U sljedećoj sam situaciji i trebao bih pravni savjet/pomoć.

 

Posudio sam bratu motor, koji je pod utjecajem alkohola 1.44 promila, skrivio prometnu nesreću u kojoj je oštećen drugi motor i vozač završio na hitnoj zbog lakših ozlijeda.

Platio sam već kaznu 280 EUR što sam mu dozvolio korištenje vozila pod utjecajem alkohola ( naravno nisam znao da je)

Pošto motor nije više u voznom stanju, bio sam ga danas odjaviti, ali u policiji mi kažu da to sad ide dalje, da osoba koja je unesrećena traži od osiguranja novac itd.

Moje mišljenje je da to sve bi trebo tražiti od brata jer je on po meni odgovorna osoba te mene više nikakvi drugi troškovi nebi trebali snositi ili ?

 

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Alen1710 je napisao:

Pozdrav,

U sljedećoj sam situaciji i trebao bih pravni savjet/pomoć.

 

Posudio sam bratu motor, koji je pod utjecajem alkohola 1.44 promila, skrivio prometnu nesreću u kojoj je oštećen drugi motor i vozač završio na hitnoj zbog lakših ozlijeda.

Platio sam već kaznu 280 EUR što sam mu dozvolio korištenje vozila pod utjecajem alkohola ( naravno nisam znao da je)

Pošto motor nije više u voznom stanju, bio sam ga danas odjaviti, ali u policiji mi kažu da to sad ide dalje, da osoba koja je unesrećena traži od osiguranja novac itd.

Moje mišljenje je da to sve bi trebo tražiti od brata jer je on po meni odgovorna osoba te mene više nikakvi drugi troškovi nebi trebali snositi ili ?

 

Unaprijed hvala

čl. 1072. st. 1. u vezi sa st.4. istog članka:

"(1) Kad je šteta prouzročena pogonom dvaju ili više vozila, svu štetu snosi vlasnik vozila koji je isključivo kriv za štetni događaj."

"(4) Krivnjom vlasnika smatra se i krivnja osobe kojom se on poslužio prilikom nastanka štetnog događaja ili kojoj je vozilo povjerio."

Ukratko - oni se naplate od Vašeg osiguranja ili od Vas, a Vi eventualno od brata ako ćete morati platiti na kraju iz svog džepa.

uređeno: od Ivo Kermartin
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija