Jump to content

Inkluzivni dodatak


Luna33

Preporučene objave

makaranin91: datum isplate je razumljiv, mi raspravljamo dai je rješenje odmah izvršno ili treba čekat 15 dana (primjer: rješenje dobiješ 09.09.2024. dali ide isplata oko 20.o9.2024. ili 20.10.2024

crvenperka32: i kod mene je isto, mislim da je bitan podatak invaliditeta i razina oštećenje (vjerojatno će to kasnije ažurirati

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 42 minuta, cvrtila je napisao:

makaranin91: datum isplate je razumljiv, mi raspravljamo dai je rješenje odmah izvršno ili treba čekat 15 dana (primjer: rješenje dobiješ 09.09.2024. dali ide isplata oko 20.o9.2024. ili 20.10.2024

crvenperka32: i kod mene je isto, mislim da je bitan podatak invaliditeta i razina oštećenje (vjerojatno će to kasnije ažurirati

 

Vama stoji DPNJ u potvrdi, a vec ste dobili isplatu za ID?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 56 minuta, cvrtila je napisao:

makaranin91: datum isplate je razumljiv, mi raspravljamo dai je rješenje odmah izvršno ili treba čekat 15 dana (primjer: rješenje dobiješ 09.09.2024. dali ide isplata oko 20.o9.2024.

 

Moja isprika poštovani Cvrtila. U mome slučaju je bilo onako kako sam napisao. Rješenje u srpnju..isplata u kolovozu. Mislim da se ID isplaćuje retro. 

A spomenuo sam Izvršenje proračuna jer je ondje točna projekcija Isplata. Dobro dođe onima koji su u potrebi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

makaranin91: u redu je, rješenje je u 9 mjesecu  09.09.2024. isplata ide za 8 mjesec 19-20. 09.2024. vidjet ćemo dali će biti i zaostaci od 01.01.2024. (osobno vidim na banci novac uveće već dan prije plana isplate u mjesecu)

Očito svaka podružnica ima svoj način, dobio sam i rješenje na 4 stranice, dok neki na samo jednoj, prepisali su pola Zakona o ID

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , makaranin91 je napisao:

Vezano za isplate vezane za sredstva koja idu iz Proračuna RH. Ministarstvo Financija početkom svakog mjeseca objavljuje plan Izvršenja  Proračuna. ID je pod Socijalna Skrb -naknade i ide od 19-21. u mjesecu.

Vidljivo na njihovim stranicama.

Vidljivo je i na stranici HZSR-a:

https://socskrb.hr/novosti/isplata-novcanih-naknada/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , cvrtila je napisao:

makaranin91: u redu je, rješenje je u 9 mjesecu  09.09.2024. isplata ide za 8 mjesec 19-20. 09.2024. vidjet ćemo dali će biti i zaostaci od 01.01.2024. (osobno vidim na banci novac uveće već dan prije plana isplate u mjesecu)

Očito svaka podružnica ima svoj način, dobio sam i rješenje na 4 stranice, dok neki na samo jednoj, prepisali su pola Zakona o ID

Za par dana nam ovdje napisi dali ti je isplata stvarno sjela 19.09. ili...🤔

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , crvenperka32 je napisao:

Aplikacija SocSkrb (eGradjani) u potvrdi koju generiram i dalje me vodi kao da imam Doplatak za pomoc i njegu.

A rjesenje za ID sam dobio prije nekih mjesec dana na kucnu adresu.

Greska ili se to uopce ne azurira?

Vam je to u osnovi i dalje "Doplatak za pomoc i njegu" koji vam se sad pretvorio u "ID", a dali ce mjenjati te nazive u ID...vidjet cemo....

"Prema Zakonu o inkluzivnom dodatku (NN 156/2023), koji je na snagu stupio 1. siječnja 2024., pravo na inkluzivni dodatak objedinjuje četiri različita prava iz tri različita sustava:

  1. pravo na osobnu invalidninu (do sada u nadležnosti Hrvatskog Zavoda za socijalni rad)

  2. pravo na doplatak za pomoć i njegu (do sada u nadležnosti Hrvatskog Zavoda za socijalni rad)

  3. pravo na doplatak za djecu koji se ostvaruje u uvećanom iznosu radi oštećenja zdravlja, težeg ili teškog invaliditeta (do sada u nadležnosti Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje)

  4. pravo na novčanu pomoć za nezaposlene osobe s invaliditetom (do sada u nadležnosti Hrvatskog zavoda za zapošljavanje)."

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 16. 09. 2024. u 19:09, TonyBob je napisao:

Što ne valja ? Na početku godine dali su podatak da će automatizmom oko 140 k ljudi dobiti inkluzivni.
A sada u 9. mj da je u međuvremenu podnijeto 67k novih zahtjeva za inkluzivni.

Kako god okrenes i racunas meni se te brojke ipak cudne i napuhane, i nakon sto je podnjeto hrpa novih zahtjeva ( 67.110 ) oni iz HZSR-a tvrde da ce 147.752 osobe dobiti ID, hmhm 🤔, a po racunici ispada da samo 5252 postojeca korisnika ( pokrenuto po sluzbenoj duznosti ) nisu dobili novo "rjesenje za ID"...sto je po meni jako jako cudno premalo...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 minuta, malicovjek je napisao:

Kako god okrenes i racunas meni se te brojke ipak cudne i napuhane, i nakon sto je podnjeto hrpa novih zahtjeva ( 67.110 ) oni iz HZSR-a tvrde da ce 147.752 osobe dobiti ID, hmhm 🤔, a po racunici ispada da samo 5252 postojeca korisnika ( pokrenuto po sluzbenoj duznosti ) nisu dobili novo "rjesenje za ID"...sto je po meni jako jako cudno premalo...

Meni je originalno da od 750 I koja tisuca invalida samo 147,752 ce dobiti ID...a ja sam citala da su vec navodno obradili njih pola.

Zanimljivo  je kako su skrojili zakon da ljude bacaju u nize razine ID - 4 I 5 razina I na kraju ljudi koji su prije imali funkcionalni stupanj ostecenja 4 I osobnu invalidninu zavrse vracajuci novac razlike  ....I bivaju osteceni za naknadu ako imaju imovinu na.sebi na kraju...

I jos se pitam gdje se  ostali invalidi,od njih  cca 750 tisuca....I koliko njih umre dok cekaju da dobiju rijesenje o  ID I famozne zaostatke...jer vez rijesenja.nema nista

A puno ljudi jos nije izvjestaceno ili cekaju preinaku osobne invalidnine/dopl.za tudju njegu I pomoc u ID

Zalosno zar ne

uređeno: od Lolypop2
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav!Molio bih informaciju od nekoga tko je upućen i već je u tome.U svezi inkluzivnog dodatka.Imam status HRVI 30 % trajno,dijagnoze F33,2 F 62,0 ,uz još poneke bolesti vida,kralježnice izd.Odrekao sam se invalidnine HRVI i predao zahtjev u CZSR sa med. dok.,preko 20 otpusnih pisama sa psihijatrije,podosta ambulantnih pregleda sa psihijatrije te ponešto nalaza vezanih za kralježnicu i glaukom (problemi vida).Rekla mi je u CZSR da se čeka 1 god.Kakva su iskustva ako netko ima sličan ili takav slučaj molio bih da podjeli s drugima.Zahvaljujem i pozdravljam sve.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dodao bih,u inv. mirovini sam od 2009. g. zbog opće nesposobnosti za rad.Predao sam svu med. dokum. od početka liječenja na psihijatriji od 2007. g.,skupa sa nalazima psihologa 10-ak kom.Imam kontinuitet u liječenju.I samac sam ako i to gledaju.Zahvaljujem se i ispričavam zbog ove dopune i opet pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 17. 09. 2024. u 10:00, cvrtila je napisao:

makaranin91: u redu je, rješenje je u 9 mjesecu  09.09.2024. isplata ide za 8 mjesec 19-20. 09.2024. vidjet ćemo dali će biti i zaostaci od 01.01.2024. (osobno vidim na banci novac uveće već dan prije plana isplate u mjesecu)

Očito svaka podružnica ima svoj način, dobio sam i rješenje na 4 stranice, dok neki na samo jednoj, prepisali su pola Zakona o ID

Postovani,

Jel vam danas sjeo ID na tekuci racun, po mojoj informaciji isplate danas vec sjedaju...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 16. 09. 2024. u 20:01, cvrtila je napisao:

Poštovani maličovjek,

ipak mislim da rješenja o ID postaju odmah izvršna jer je izrijekom rećeno da žalba nema odgodni učinak (ZUP ČL. 133. st. 2)

 

prije 32 minuta, cvrtila je napisao:

Sjela je samo osobna invalidnina po starom iako je rješenje od 09.09.2024.

Samo prenosim djelomicno prilagodjene postove od kolege sa drugog foruma:

"Ja dobio rjesenje u petak 21.06. za jednog člana. Za drugog još nisam, ali su rekli da je odluka donesena i čeka se da pravnica napiše rješenje. Nije trebalo vještačenje ni jednom. Samo su mi rekli da ne znaju hoće li isplata ići u 7 mjesec, jer da je možda već kasno za obračun . A dobro. Čekao sam 6 mjeseci, čekat ćemo još jedan ."

"Problem ti je da bi to riješenje postalo pravomoćno, treba proći 15 dana za žalbu, pa tek onda oni mogu krenuti sa isplatom. Ja sam imao nekoga na Centru, pa su me zvali dole i potpisao sam da odustajem od žalbe, tako je postalo odmah pravomoćno i isplata je bila ovaj mjesec, 17.07. sa svim zaostacima..."

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rješenje ID novi korisnik datirano 27.8., zaprimljeno 11.9. još nema isplate, piše da žalba ne odgađa izvršnost pa me čudi. Vjerojatno listopad.

 

prije 32 minuta, magyla je napisao:

Dobar dan svima. 

Jel istina da u ZOSI-u vještaci pošto imaju mnogo posla samo pogledaju (ako i to pogledaju) dijagnoze i ne čitaju nalaze, kod starijih korisnika od 2015. 

Negdje sam to pročitao, ispravite me ako griješim. 

Hvala!

 

Zvuči kao neka priča s hodnika dok ekipa čeka u redu za vještačenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, magyla je napisao:

Dobar dan svima. 

Jel istina da u ZOSI-u vještaci pošto imaju mnogo posla samo pogledaju (ako i to pogledaju) dijagnoze i ne čitaju nalaze, kod starijih korisnika od 2015. 

Negdje sam to pročitao, ispravite me ako griješim. 

Hvala!

 

Točno je. Za ID Vještaci se samo dokumentacija u područnim  ZOSI. Ako je stariji nalaz i misljenje od 2015 zovu na Vještačenje da budete prisutni. Dakle ključna je 2015.

Pišem u autobusu a danas sam promjenio doktrinu...tio sam reči da to nije točno! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 40 minuta, makaranin91 je napisao:

Točno je. Za ID Vještaci se samo dokumentacija u područnim  ZOSI. Ako je stariji nalaz i misljenje od 2015 zovu na Vještačenje da budete prisutni. Dakle ključna je 2015.

Pišem u autobusu a danas sam promjenio doktrinu...tio sam reči da to nije točno! 

A zasto je kljucna 2015.god., pa upravo zato sto je od 01.01.2015.god. na snagu stupila "Uredba o metodologiji vještačenja", dok se prije toga koristilo desetak razlicitih zakona - pravilnika - odluka koji su ovom uredbom stavljeni van snage...

uređeno: od malicovjek
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tako je, 2015 osnovan je ZOSI, donešena Uredba o metodologiji vještačenja. Pratio sam raspravu u Saboru o Zakonu o ID kada je ministar osobno govorio da će na vještačenje morati svi sa starijim nalazima od 2015. Osobe s nalazima od 2015 nebi trebali ali svejedno neke predmete šalju na potvrdu a možda i na poništenje nalaza radi mogućeg pogoršanja odnosno poboljšanja zdravlja a i Uredba se mijenjala i dopunjavala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , cvrtila je napisao:

Tako je, 2015 osnovan je ZOSI, donešena Uredba o metodologiji vještačenja. Pratio sam raspravu u Saboru o Zakonu o ID kada je ministar osobno govorio da će na vještačenje morati svi sa starijim nalazima od 2015. Osobe s nalazima od 2015 nebi trebali ali svejedno neke predmete šalju na potvrdu a možda i na poništenje nalaza radi mogućeg pogoršanja odnosno poboljšanja zdravlja a i Uredba se mijenjala i dopunjavala

Da naglasak je na to da osobe sa invaliditetom sa novim vjestacenjem po novoj uredbi - pravilnicima dobiju veca prava, da slucajno nebi bile zakinute u odnosu na staro vjestacenje po starim propisima...

Ali da ce sigurno biti onih kojima se zdravlje poboljsalo u odnosu na prije 2015.god., pa je moguce da ce novim vjestacenjem ponesto i izgubiti...🤔

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija