Jump to content

Ponovno vjestacenje


Pariz13

Preporučene objave

Poštovani,

Osoba je trenutno korisnica doplatka za njegu i pomoć u iznosu od 80eur.utvrden je invaliditet u iznosu od 70 %,III stupanj.

Situacija je nažalost lošija,zdravstveno stanje je pogoršano,trenutno BI je 30.

Bilo je planirano podnijeti zahtjev za priznavanjem prava na  osobnu invalidninu,ali obzirom na promjene i uvođenje inkluzivnog dodatka,zanima me kome se podnosi zahtjev i za što.

Znači ,laički smatram da je potrebno ponovno vjestacenje i utvrđivanje novog postotka invalidnosti.

Da li zahtjev podnosi HZZO-u ili CZSSu(stari naziv)?ili oboje ?

Na koji nacin?

Hvala unaprijed na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne mislite li da bi osoba uslijed pozitivnog rješenja i utvrđenog većeg stupnja tjelesnog oštećenja bila financijski oštećena? Rješenja na trenutnu situaciju se očekuju do 31.12.24 ako sam dobro shvatila.namjera je bila svakako zatražiti novo vještačenje ,a pitanje kome i kako?svejedno hvala na misljenju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da se nebi imali na što žaliti, jer će rješenje biti po osnovi zadnjeg nalaza i mišljenja vještaka. Po dobivanju rješenja moguće je podnijeti novi zahtjev za vještače radi pogoršanja bolesti. Bilo bi interesantno vidjeti što bi se sada dogodilo, dakle prije dobivanja rješenja, jer je rok za izdavanje rješenja po novom zakonu 15 odnosno 30 dana. (žuran postupak)

Zahtjev svakako, ako ga podnosite, Centru za socijalni rad u Vašem mjestu.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije obavezno traziti novo misljenje ,ukoliko se stanje nije pogorosalo,a moze se uvijek osobno,cini mi se ,svakih 6 mj (ukoliko ima pogorsanja I mislite da cete dobiti veci stupanj)zatraziti novo.

 

Imala bih pitanja

Dali osobe s invalidskom mirovinom dobiju I trajno rijesenje ili ne mora biti?Mislim  s obzirom da se vjestacim od 2017,svakih godinu dvije,a odnedavno sam u invalidskoj mirovini zbog djelomicnog gubitka radne sposobnosti.

Papire sam predala zbog ponovnog ,kontrolnog vjestacenja koje je po njima (vjestacima) bilo potrebno.

 

Dali je moguce novim vjestacenjem dobiti stupanj 4.a imati djelomican gubitak radne sposobnosti ili to ide  vecinom kod opce nesposbnosti za rad?

 

uređeno: od Lolypop2
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vještačenje za invalidsku mirovinu je po zahtjevu HZMO, a ujedno, na Vaše traženje, vještaće i ako ste imali povredu na radu ili profesionalnu bolest. Kontrolno vještaćenje je potrebno radi utvrđivanja opće nesposobnosti za rad uz novu medicinsku dokumentaciju.

Da bi odredili stupanj invalidnosti - funkcionalnost unutar invaliditeta (I- IV) morate podnijeti zahtje HZSR podružnici u Vašem mjestu, a o težini invalidnosti odlučuju vještaci

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 26 minuta, cvrtila je napisao:

Vještačenje za invalidsku mirovinu je po zahtjevu HZMO, a ujedno, na Vaše traženje, vještaće i ako ste imali povredu na radu ili profesionalnu bolest. Kontrolno vještaćenje je potrebno radi utvrđivanja opće nesposobnosti za rad uz novu medicinsku dokumentaciju.

Da bi odredili stupanj invalidnosti - funkcionalnost unutar invaliditeta (I- IV) morate podnijeti zahtje HZSR podružnici u Vašem mjestu, a o težini invalidnosti odlučuju vještaci

Oprostite nisam bila jasna...kontrolno vjestacenje za njegu I pomoc koju  primam od 2017 sa kontrolama ..a novost je da sam odsada u invalidskoj mirovini,pa neznam dali  mogu dobiti stupanj 4 fukcionalnog ostecenja I da to bude trajno... do  sada sam imala stupanj 3,a papiri za ponovo vestacenje preko centra za nastavno pravo njega I pomoc su predani nedavno  jer je nalozeno  kontrolno vjestacenje...jer sam citala da neki dobiju skupa sa invalidskom  stupanj 4 (kao za bivsu osobnu invalidninu)-pa pitam .Dosada sam imala stupanj 3 na psihu.Pitam jer nemam opcu nesposobnost nego djelomicni gubitak radne sposbnosti,pa neznam koliko je to realno za ocekivati.A promjene su pise trajne I na proslom vjestacenju,pa su opet trazili novo, a zasto neznam ...dal da povise ili?

Inace do sada sam imala napisano da sam u registru I da sam osoba sa invaliditetom (znaci promjene trajne) I 3 stupanj funkcionalnog ostecenja na psihu I 2 na tjelesno.Al vazan mi je ovaj 3 jer se on kao najveci gleda I koliko je vjerojatno da ce mi sad na novom vjestacenju dignuti na 4?S obzirom na mirovinu I staviti trajno bez potrebe za kontrolnim vjestacenjima

uređeno: od Lolypop2
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kontrolno vještačenje za osobnu invalidninu se ne radi. Radi se za osobe s pravom na pomoć i njegu radi poboljšanja odnosno pogoršanja bolesti.

Osobe sa psihičkim bolestima stupnja III ulaze po novom Zakonu o inkluzivnom dodatku u 3 razinu potpore pod (o) što bi iznosilo 432 EUR

Čekate novo kontrolno vještačenje pa ćete čuti mišljenje vještaka, a invalidska mirovina ne utjeće na automatsko dobivanje stupnja invalidnosti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 36 minuta, cvrtila je napisao:

Kontrolno vještačenje za osobnu invalidninu se ne radi. Radi se za osobe s pravom na pomoć i njegu radi poboljšanja odnosno pogoršanja bolesti.

Osobe sa psihičkim bolestima stupnja III ulaze po novom Zakonu o inkluzivnom dodatku u 3 razinu potpore pod (o) što bi iznosilo 432 EUR

Čekate novo kontrolno vještačenje pa ćete čuti mišljenje vještaka, a invalidska mirovina ne utjeće na automatsko dobivanje stupnja invalidnosti

Soc.radnica mi je rekla prosle  da dr.put kada bude vjestacenje cemo traziti osobnu invalidninu ali  kada sam dosla ovaj puta   ipak je  napisala opet zahtjev za doplatak za njegu I pomoc tvrdeci da je vazno samo sta ce oni odlucit,pa da se lako preinaci pravo u osobnu invalidninu ako oni odluce stupanj 4.I ja to kuzim.Ali ne razumijem ko je lud da da 4 ako se trazi za njegu I pomoc,pa ce najverojatnije I ostat stupanj 3.Dali se ja mogu zalit na rijesenje ako donesu stupanj 3 ili ne?Jer sam potpisala njezin zahtjev sta je ona napisala za dopl.njegu I pomoc da salje na vjestacenje?Sta mi je cinit?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija