Jump to content

Uporabna dozvola


Danijela 2505

Preporučene objave

Pozdrav, 

kupila sam kuću sagrađenu 1900. Sada sam krenula sređivati papirologiju.Naime, zemljište ispod kuće i zgrada nisu povezani, a i tražila bi formiranje nužne okućnice.

Međutim, odbijen mi je zahtjev za izdavanje uporabne dozvole jer je prilikom očevida utvrđeno da je površina kuće uvećana za 7,3m2 od  površine evidentirane  1968. 

Na snimci iz 1968 ne vide se vanjske natkrivene stepenice te se smatra da 

kuća nije u cijelosti izgrađena prije 15.02. 1968. pa se stoga ne moze izdati Uporabna dozvola za građevine prije 1968.

Stubište predstavlja jedini pristup za stan na gornjem katu.

Kako je kuća bila prazna 20-ak godina, a vlasnici su izvan RH propuštena je legalizacija.

Rečeno mi je da zakonski nemam nikakvih mogućnosti.  I da je jedina zakonska opcija - apsurdna opcija rušiti stepenice, zatražiti građevinsku dozvolu, pa ih ponovno zidati.

To financijski nisam u mogućnosti, a i čini mi se krajnje apsurdno rušiti, pa isto zidati samo da bi se zadovoljila forma.

Postoji li ikakva zakonska opcija da dobijem uporabnu dozvolu za kuću, da izvršim povezivanje zemljišta i zgrade i formiram nužnu okućnicu?

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 11. 01. 2024. u 11:08, Danijela 2505 je napisao:

a i čini mi se krajnje apsurdno rušiti, pa isto zidati samo da bi se zadovoljila forma.

Apsurdno ili ne, ne zadovoljavate formu nego pozitivne propise koji su jasni, građevina mora biti u gabaritima dokazivima da nije nadograđivano ništa a da bi se smatralo da je izgrađena na osnovu valjanog akta za građenje izdanog prije 15. veljače 1968. te na osnovu toga dobili uporabnu dozvolu. Pa kad je već propuštena legalizacija po povoljnijem propisu, jedino rješenje je ono koje su vam naveli.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija