Jump to content

Dugovi kartice,minusi i kockanje.


Marka

Preporučene objave

Imam sina koji živi u stanu sa suprugom bez djece koji su pred razvodom braka . Sin je ušao u velike dugove karticama,minusima ,kockom . Za sad nam je priznao ako je to istina da je račun mu blokiran i da mu je dug 33.000 eura traži od mene koji sam mu otac i vlasnik nekretnine da dignem hipotekarni kredit na kuću da on vrati dugove ali ja na to ne pristajem. Da napomenem oni su u braku 7. g ali nisu plaćali stanarinu i režije .Sve smo plaćali moja pokojna mama supruga i ja . Htio bih da supruga od sina izađe iz stana ali ona to odugovlači već 3 mj. Supruga i ja smo napravili oporuku za koju sin nismo rekli. Neznam šta mi je činiti ? branitelj sam dragovoljac HRVi svakakvih sam stresova prošao u Domovinskom ratu ali me je ovo dotuklo tako da ne vidim izlaz pa bih molio stručnu pravnu pomoć. Lp.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

                  Hvala na odgovoru i savjetu .Da to je moje vlasništvo 1/1 .Ja mu predlažem da ostane u stanu da ću ja plaćati režije ali da prizna sebi da je ovisnik o kocki i da mora potražiti stručnu pomoć  i da si nađe dodatni posao i da vraća dugove ,ali on neće da čuje za to. Njemu je bitno samo da se na brzinu riješi dugova i ponaša se prema meni arogantno i bezobrazno . Od rodbine traži novce ali su ga prokužili pa mu neće posuditi novce . Od brata od supruge je tražio 4000 eura da ne nabrajam od koga sve traži  i više mu ne vjerujem ništa sve je samo laž i laž samo da dođe do novaca. Napravili su sporazumnu rastavu koja još nije ovjerena kod bilježnika . On kaže da ju treba isplatiti 7000 eura pa onda kaže 3000 eura a ona mi piše poruku da ne traži nikakve novce . Znači opet je laž u vezi novaca. Snaha traži peć ,hladnjak i perilicu ali nikako da to riješe . Ali to traje već par mjeseci nikako da si nađe stan ili da ode kod roditelja. Jučer sam joj rekao da ću promjeniti bravu da ovo više nema smisla. Kad sam to rekao sinu on joj ide u obranu kaže da ja ne ću mjenjati bravu i da ju zakonski ne smijem nju deložirati. Neznam koje su to igre da ju brani a u međuvremenu se spetljao sa drugom. Ja živim u Lici od prije par godina i on je ušao u moj stan na katu a ona je u potkrovlju . Njegove stvari sam iznesao na terasu i promjenio bravu na šta je bio jako ljut da kako sam to mogao napraviti. Sad je prešao gore kod nje u potkrovlje i u jednoj sobi spava. Ja se vraćam u Liku ovaj tjedan imam obaveze ali neznam kako da to riješim prije nego odem ? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na žalost, ukratko i nabrzaka si to nikako ne možeš riješiti.

Mijenjanje brave i izbacivanje na silu bi moglo dovesti i do toga da ti odgovaraš za nešto (npr. prekršaj, ekonomsko nasilje u obitelji).

Bez obzira što njihova rastava traje, vjerojatno te ne košta još pričekati da se dogovore i riješe to u miru ili na kakav drugi način. Ona će u nekom trenutku ipak otići, pa ćeš imati samo njega za riješiti, a kocka je strašan problem, bez njegove volje neće biti nekog rješenja.

Imaš li još djece?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , drot13 je napisao:

Na žalost, ukratko i nabrzaka si to nikako ne možeš riješiti.

Mijenjanje brave i izbacivanje na silu bi moglo dovesti i do toga da ti odgovaraš za nešto (npr. prekršaj, ekonomsko nasilje u obitelji).

Bez obzira što njihova rastava traje, vjerojatno te ne košta još pričekati da se dogovore i riješe to u miru ili na kakav drugi način. Ona će u nekom trenutku ipak otići, pa ćeš imati samo njega za riješiti, a kocka je strašan problem, bez njegove volje neće biti nekog rješenja.

Imaš li još djece?

Imam kćerku ,zeta i dva unuka koji žive u Njemačkoj . Na kćerku i suprugu sam napisao oporuku da se meni šta dogodi a supruga je napisala na mene i kćerku da se njoj šta desi. To mi je bio težak korak da sam napravio ali nemam drugog izbora da mi kuća ne ode za dugove. Nemam ja namjeru nikoga izbacivati na silu ali mi to nije jasno da on štiti nju ,prevario ju i pred rastavom su. Snaha mi piše poruku da sin jedno govori njoj a nama sasvim nešta drugo. To je samo smišljena igra da me slome da pristanem na hipotekarni kredit,ali dok sam ja živ to se neće dogoditi a i supruga je istog mišljenja . Mislim da sam mu dao dovoljno da živi u stanu ja ću plaćati sve račune režija a od novaca šta mu ostane od blokiranog računa i da si nađe dodatni posao može živjeti . 

U oporuci sam naveo da kćerka bratu svom može darovnim ugovorom dati njegov dio koji bi ga pripadao ali pod uvijetom da stane na noge,bude izlječen od kocke i vrati dugove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 16. 01. 2024. u 5:30, Marka je napisao:

Na kćerku i suprugu sam napisao oporuku da se meni šta dogodi a supruga je napisala na mene i kćerku da se njoj šta desi

I on će tražiti nužni dio.

Dana 16. 01. 2024. u 5:30, Marka je napisao:

Mislim da sam mu dao dovoljno da živi u stanu ja ću plaćati sve račune režija a od novaca šta mu ostane od blokiranog računa i da si nađe dodatni posao može živjeti . 

Tražite Vi njih dvoje da Vam plaćaju najam i režije prema potrošnji, jer dok god Vi sponzorirate ovakav život, teško je očekivati promjene u njihovom ponašanju i stilu života.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , Borbena7 je napisao:

I on će tražiti nužni dio.

Tražite Vi njih dvoje da Vam plaćaju najam i režije prema potrošnji, jer dok god Vi sponzorirate ovakav život, teško je očekivati promjene u njihovom ponašanju i stilu života.

Ja sam naveo u oporuci da ga isključujem i iz nužnog dijela ili polovine nužnog dijela što ga zakonski pripada . Za plaćanje režija i stanarine pratit ću neko vrijeme još da vidim dali je došlo do kakvih promjena.  Ako ne bude promjena pokušat ću to preko odvjetnika sudckim putem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija