Jump to content

Pozivanje na zastaru - odvjetnik?


JosipKr

Preporučene objave

Trebao bih se pozvati na zastaru jer je prošlo više od 10 godina od zadnje radnje koju je vjerovnik učinio, pretpostavljam kod općinskog suda. Vjerojatno mi je najsigurnije angažirati odvjetnika da to odradi pa bih molio kontakt nekoga odvjetnika iz ZG s kim imate dobro iskustvo (u privatnoj poruci).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Poštovani 

Ja imam ovrhe koje su isknjizene u 2018g i nijedna od njih nije naplacena nego su stale u redu čekanja,neki dan mi se jedna aktivirala a sve su pravomoćno iz 2011g

Da li to znači da se tek sada moram pozvati na zastari i kome točno?Ili moram prije nego dođe do reaktivacije?Već danima pokušavam saznati i svatko govori svoju verziju...

Hvala na pomoći ako znate nešto više?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
Dana 08. 02. 2024. u 19:21, Borbena7 je napisao:

Nema ovdje zastare.

Sličan slučaj imam i ja, pa bih molio mišljenje. Naime, ovrha je postala punomoćna u 2011. pod brojem Ovrv-xxxx/11, a 2023. su sjeli na FINI na račun promjenivši broj isprave u Ovrv-xxxx/11-1. Sad namjeravam pisati prigovor i pozvati se na zastaru. Napominjem da od prve blokade računa 2011. pa nadalje nije bilo nikakve naplate niti ikakve aktivnosti po prvotnom ovršnom rješenju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 27. 02. 2024. u 11:10, k-pax je napisao:

2023. su sjeli na FINI na račun promjenivši broj isprave u Ovrv-xxxx/11-1.

A kad je ta isprava postala pravomoćna?

Dana 27. 02. 2024. u 11:10, k-pax je napisao:

Napominjem da od prve blokade računa 2011. pa nadalje nije bilo nikakve naplate niti ikakve aktivnosti po prvotnom ovršnom rješenju.

Kada i kako (posredovanjem suda ili) je izvršen ovaj prvi pokušaj? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , Borbena7 je napisao:

A kad je ta isprava postala pravomoćna?

Kada i kako (posredovanjem suda ili) je izvršen ovaj prvi pokušaj? 

8.11.2011. - datum ovršnosti i pravomoćnosti po dokumentu javnog bilježnika

21.06.2022. su vratili predmet na finu (2018. predmet je bio isknjižen jer nije bilo nikakvih uplata od prvog stavljanja predmeta na finu 2011.)

 

2011. ovrhu je pokrenuo Erstecard, a 2022. EOS Matrix ponovno pokreće ovrhu pozivajući se na Ugovor o cesiji s Erstecard od 29.5.2017. kojim preuzimaju sva potraživanja prema meni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 sati , Borbena7 je napisao:

Teče od pravomoćnosti, ali se i prekida radnjom vjerovnika radi prisilne naplate, a po prekidu teče, ali iz početka.

Da, to znam inače. Kako se to odnosi na konkretni slučaj kojeg sam naveo? Koliko ja kao nepravnik razumijem, budući da 10 godina nije bilo radnje vjerovnika radi prisilne naplate (radnja je nastupila nakon 11 godina)  predmet podliježe zastari?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Borbena7 je napisao:

Kojih 11. godina?

8.11.2011. - datum ovršnosti i pravomoćnosti po dokumentu javnog bilježnika

21.06.2022. su vratili predmet na finu (2018. predmet je bio isknjižen od strane Fine jer nije bilo nikakvih uplata od prvog stavljanja predmeta na finu 2011.)

Koliko razumijem zastara je nastupila 8.11.2021.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, k-pax je napisao:

8.11.2011. - datum ovršnosti i pravomoćnosti po dokumentu javnog bilježnika

To sigurno nije datum kad je zatražena ovrha na novčanim sredstvima i s kojom radnjom je prekinut zastarni rok. Štoviše, tek se od 2012. mogla tražiti izravna naplata preko FINA-e, a do tada je ovrha išla preko suda na FINA-u.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija