Jump to content

Optužnica


Roxy211

Preporučene objave

Pozdrav,

Dobila sam sa suda rješenje da je protiv mog supruga dignuta optužnica za kaznena djela koje sam ja prijavila.

U optužnici piše na prijedlog državnog odvjetnika da bi za kaznena djela:

za kazneno djelo iz t.1), na temelju čl. 179.a utvrdi kaznu zatvora u trajanju od 1 (jedne) godine, -

za kazneno djelo iz t. 2) na temelju čl. 177. st. 2. Kaznenog zakona utvrdi kaznu zatvora od 1 (jedne) godine,

za kazneno djelo tjelesne ozljede iz t. 3) utvrdi kaznu zatvora u trajanju od 1 (jedne) godine, -

za kazneno djelo prijetnje iz t. 4) na temelju čl. 139. st. 3. Kaznenog zakona utvrdi kaznu zatvora u trajanju od 6 (šest) mjeseci,

time da mu se uz primjenu čl. 51. Kaznenog zakona, izrekne jedinstvena kazna zatvora u trajanju od 2 (dvije) godine i 8 (osam) mjeseci, te da mu se na temelju čl. 57. Kaznenog zakona izrekne djelomična uvjetna osuda, tako da od kazne zatvora na koju je osuđen okrivljenik izvršava 1 (jedna) godina i 2 (dva) mjeseca, a dio kazne u trajanju od 1 (jedne) godine i 6 (šest) mjeseci neće se izvršiti ukoliko okrivljenik u roku od 4 (četiri) godine ne počini novo kazneno djelo, koji rok počinje teći od izdržane kazne zatvora.

Zanima me što točno znači uvjetna osuda? Da li on može viđati odmah nakon izlaska iz zatvora dijete? Znam da ide sve putem Centra, no zanima me taj dio, da li on odmah nakon izlaska, odnosno kada mu počinje teći uvjetna ima odmah pravo da krene s viđanjima djeteta?

Unaprijed hvala

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija