Jump to content

ugovor o dozivotnom izdrzavanju


Crokokica

Preporučene objave

Pozdrav!

Otac boluje od teške bolesti i došlo je do toga da se počelo pričati o nasljedstvu. Njegova (kao i mamina želja) je da se nasljedsto (kuca) prepiše meni i da jedna od klauzula bude da majka ima pravo boravljenja u toj kuci do svoje smrti, što je po meni normalno jer sam sa njima u odličnim odnosima. Ja živim sa njima tako da sam prošao sa ocem kroz godine kemoterapija, zračenja itd.

Majka i otac ne žele da brat dobi pravo na kucu. Iskreno ne želim ni ja. Pokušao je svakavih igricama da se docepa kuce a nikada nije ni pitao za bolesnog oca. 

Javni bilježnik nam je rekao da brat nebi imao pravo na potraživanje svog djela ali mene zanima dali je to stvarno tako? Da li je bitno koliko je dugo proslo od potpisivanja ugovora pa do smrti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

prije 20 sati , Borbena7 je napisao:

Da, jer se može raditi o fingiranom pravnom poslu.

Hvala na odgovoru! Da li mozda znate o kojim se vremenskom razdoblju radi? Ili je to od slucaja do slucaja?
 

Fingirani pravni odnos u ovom slucaju nastaje ako jedna strana pocne potrazivati svoj udio i to se zavrsi na sudu? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Crokokica je napisao:

Da li mozda znate o kojim se vremenskom razdoblju radi? Ili je to od slucaja do slucaja?

Nije bitno razdoblje u kojemu traje ugovor već okolnosti u kojima je sklopljen.

prije 3 sati , Crokokica je napisao:

Fingirani pravni odnos u ovom slucaju nastaje ako jedna strana pocne potrazivati svoj udio i to se zavrsi na sudu? 

Nastaje sklapanjem ugovora, ako je fingiran. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija