Jump to content

Prebacivanje duga od prethodnog, sad pokojnog vlasnika stana


abyss

Preporučene objave

Na kucnu adresu mi stizu pozivi na ovrhe i pisma iz banke o prebacivanju duga od covjeka od kojeg je kupljen stan.

Stan je kupljen 2015e i placen je u cijelosti i u gotovini, vlasnistvo 1/1, sve čisto.

Neki dan mi je stiglo pismo iz banke kako je prethodni vlasnik duzan skoro 8000€ (koji je digao 2017e), preminuo je i poziv je da se prebaci dug. Nemam veze s tim covjekom ni u kojem smislu.

On ocito nikad nije promijenio adresu kad je i 2017e dao staru adresu, niti je izgleda mijenjao osobnu/prebivalsite. Jos je u nekoliko navrata dolazila posta od druge banke i od HRT-a za ovrhu.

Sada kad je krenula dolazit posta o dugovima otkako je pokojan, pogotovo poziv na prebacivanje duga, nije mi svejedno pogotovo jer dolazi s adresom, katom i brojem stana te postar uredno to ubacuje u moj sanducic iako stoji drugo prezime.

Mogu li ja imati problema zbog njegovih dugova? Kako je legalno uopće davati staru adresu i kako to prolazi u bankama?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , abyss je napisao:

Kako je legalno uopće davati staru adresu i kako to prolazi u bankama?

Banka ne zna gdje netko živi i je li promijenio adresu prebivališta osim ako sam ne dođe u banku i kaže. Nisu uvezani s MUP-om, a i da jesu u ovom slučaju bi bilo beskorisno jer ga vi niste odjavili s adrese nakon što ste postali vlasnik. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija