Jump to content

Medicina rada-izvanredni liječnički pregled -urin pozitivan


iksipsilonze

Preporučene objave

Poštovani.

Od poslodavca sam primio uputnicu za liječnički pregled, koji obavljam već preko 20 godina. Ovaj put na uputnici uz datum, mjesto i vrijeme pregleda je obilježeno polje da je pregled izvanredan. Obavljajući pretrage pred kolegama i ostalim ljudima u čekaoni rečeno mi je da uzorak urina izdvojim od ostalih i predam ga doktorici koja je vadila krv. Čekajući daljnje pretrage točnije psiho test pozvan sam specijalistu koji i donosi procjenu sposobnosti ali uz ponavljanje davanja uzorka mokraće. Tamo mi je rečeno da u urinu ima kokaina i thc-a i da nakon psiho testa i ponovnog davanja uzorka urina mogu ići kući. Moje pitanje tamo njima je bilo, a s obzirom na rezultate, vezano uz to što mogu očekivati od cijelog protokola s njihove strane i strane poslodavca, te šta mi je dalje činiti. Uzeli su mail i broj telefona i rekli su se očitovati tijekom dana. Do sada nisam niti zvan telefonski niti sam dobio mail. Zabrinut sam jer ovo je izolirani slučaj vezan uz pozitivan rezultat u mome životu i nitko me nije kontaktirao vezano uz njihovu odluku. Ovdje postavljam pitanja kako oni, medicina rada, reagiraju u ovakvom slučaju te kako reagira poslodavac i koje sankcije su moguće. Ponavljam nisam negirao konzumaciju rekao sam slučaj je izoliran ( moja nepažnja i glupost u slobodno vrijeme), nisam konzument. Nisam konzumirao nikad nikakve droge na radnom mjestu i ovo je rezultat gluposti iz slobodnog vremena koja se neće ponoviti niti bi se desila da su okolnosti bile drugačije ali neću sad ovdje plakati. Šta mi je za očekivati i kako se postaviti kada dođem na posao. Lijepo vas molim što više me uputite ili barem pripremite, jer nisam u zgodnoj situaciji i svaki savjet, vaše iskustvo, link i komentar mi je trenutno jako važan. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija