Jump to content

Razlozi za ponistenje darovnog ugovora


Kiky1980

Preporučene objave

Moze pomoc?

Brat me tuzio za ponistenje darovnog ugovora. Tvrdi da mama nije znala sta potpisuje. Znala je. Ima nalaze iz bolnice, medjutim, ja imam nalaze prije bolnice. Nema neuropsihijatrijskih dijagnoza ali je imala svoju bolest. Zbog nje je i bila u bolnici.

 

Nije tuzio oca kao supotpisnika darovnog ugovora, niti kao nuznog nasljednika. Samo mene.

Koliko je moguce da to uspije?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Kiky1980 je napisao:

Moze pomoc?

Brat me tuzio za ponistenje darovnog ugovora. Tvrdi da mama nije znala sta potpisuje. Znala je. Ima nalaze iz bolnice, medjutim, ja imam nalaze prije bolnice. Nema neuropsihijatrijskih dijagnoza ali je imala svoju bolest. Zbog nje je i bila u bolnici.

 

Nije tuzio oca kao supotpisnika darovnog ugovora, niti kao nuznog nasljednika. Samo mene.

Koliko je moguce da to uspije?

U ovakvoj situaciji daroprimci su nužni suparničari.

Ako tužitelj tužbom ne obuhvatio sve nužne suparničare, sud bi trebao tužitelju vratiti tužbu ti pozvati ga da ju dopuni i i to tako da kao tuženike označi sve nužne suparničare, a sve pod prijetnjom zodbačaja tužve.

Ako nisu svi nužni suparničari obuhvaćeni tužbom postoji procesnopravna smetnja za postupanje po tužbi i vođenje parnice.

Primjer iz sudske prakse:
https://sudskapraksa.csp.vsrh.hr/decisionPdf?id=090216ba80ca9c4e

A meritorno ne bih davao procjene jer nemam uvid u cijeli spis itd.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija