Jump to content

Pravni savjet


Sime Zlajo

Preporučene objave

Postovani 

Radim u Njemackoj i tamo sam u postupku razvoda braka koji traje već 2god. Imam jedno dijete za koje uredno placam alimentaciju. 

U sadasnjoj vezi cekam dijete pa me zanima kako da djevojku i dijete pravno osiguram u slucaju bilo kakve nesreće? Vjencanje nije opcija jer kako sam gore naveo, razvod od bivse jos nije gotov.

Unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Npr da se nesto dogodi, moja bivsa nasljedjuje sve. A sadasnja nista. Pa me zanima mogu li naprabiti bilo kakav ugovor i ovjeriti kod javnog bilježnika koji to mijenja. Tj da mi djeca imaju ista prava a sve ostalo kao sto je mirovina ili eventualna odsteta ide sadasnjoj djevojci. 

Unaprijed zahvaljujem

uređeno: od Sime Zlajo
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisi ti jedini kojega muče takva pitanja. Moj razvod evo teče dvije i pol godine i tek sada sam dobio prvostupanjsku presudu na koju je podnesena žalba županijskom sudu u Puli. Tri godine ne živim sa bivšom ženom i nikako da se ta trakavica završi jer se koriste sva sredstva za odugovlačenje postupka.

 

Sve u svemu mirovinu, ako odapneš prije pravomoćne rastave, će koristiti bivša žena. A nakon stupanja u brak opet treba čekati 3g da ti nova žena stekne uvjete za nasljeđivanje tvoje mirovine.

Kako je moguće da se tvoja bivša žali na presudu to će postupak onda odužiti još par godina. 

 

Od pandemije sve ide toliko kilavo da je to sramota. 

I budi sretan. U Hrvatskoj to traje i po 5 godina i kad nema djece ali se jedna strana zainati odugovlačiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija