Jump to content

Prozor na MEĐI


Maki0110

Preporučene objave

Pozdrav,

imam jedan veliki problem. Zid spavaće sobe je meda i jedini je na koj u teoriji ide prozor. Susjed neda jer sam mu doslovno iznad dvorišta. Zanima me dali mogu staviti male mutne staklene opeke od kojih bi se neke mogle otvarati samo na “kip,kant” radi minimalno svjetlosti i zraka bez dozvole susjeda?

IMG_1357.png

IMG_1358.png

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

Svaki prostorni plan ima svoje definicije što se ne smatra otvorima na međi, ali se sve svode na otprilike ovu formulaciju: "Otvorima se ne smatraju fiksna neprozirna ostakljenja maksimalne površine 0,4 m² (građevinski otvor), dijelovi zida od staklene opeke, ventilacijski otvori maksimalne veličine Ø 15 cm ili 15 x 15 cm (građevinski otvor), a kroz koje se ventilacija odvija prirodnim putem i kroz koji nije moguće ostvariti vizualni kontakt" - to je citat odredbe za provođenje iz našeg PP.

Možete provjeriti da li prostorni plan koji se primjenjuje na vašem području ima manje ili veće odobrene površine od prethodno navedenih - i takvo projektno rješenje treba biti prikazano u glavnom projektu.

Neposredni susjed ima pravo sudjelovati kao stranka u postupku uvidu u glavni projekt prilikom izdavanja GD - vidjet ćete što će izjaviti, ali ako projektno rješenje bude sukladno provedbenoj odredbi, njegovo protivljenje bit će bespredmetno (samo će dati posla referentu da ga obrazloži u GD)

Nisam sigurna da me se to previše tiče - razmislite da izvedete neke otvore od staklenih prizmi na zidu prema kući - u suprotnom bit ćete kao u katakombi kad jednog kuća bude gotova - i to za sva vremena... a možete i zanemariti moju primjedbu😊

(Važeći prostorni planovi nalaze se na internet stranici jedinice vaše lokalne uprave, uz opasku da bi svaki projektant taj podatak trebao imati u malom prstu).

uređeno: od Antuntun56
korekcija
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 10. 03. 2024. u 17:42, Antuntun56 je napisao:

Poštovani,

Svaki prostorni plan ima svoje definicije što se ne smatra otvorima na međi, ali se sve svode na otprilike ovu formulaciju: "Otvorima se ne smatraju fiksna neprozirna ostakljenja maksimalne površine 0,4 m² (građevinski otvor), dijelovi zida od staklene opeke, ventilacijski otvori maksimalne veličine Ø 15 cm ili 15 x 15 cm (građevinski otvor), a kroz koje se ventilacija odvija prirodnim putem i kroz koji nije moguće ostvariti vizualni kontakt" - to je citat odredbe za provođenje iz našeg PP.

Možete provjeriti da li prostorni plan koji se primjenjuje na vašem području ima manje ili veće odobrene površine od prethodno navedenih - i takvo projektno rješenje treba biti prikazano u glavnom projektu.

Neposredni susjed ima pravo sudjelovati kao stranka u postupku uvidu u glavni projekt prilikom izdavanja GD - vidjet ćete što će izjaviti, ali ako projektno rješenje bude sukladno provedbenoj odredbi, njegovo protivljenje bit će bespredmetno (samo će dati posla referentu da ga obrazloži u GD)

Nisam sigurna da me se to previše tiče - razmislite da izvedete neke otvore od staklenih prizmi na zidu prema kući - u suprotnom bit ćete kao u katakombi kad jednog kuća bude gotova - i to za sva vremena... a možete i zanemariti moju primjedbu😊

(Važeći prostorni planovi nalaze se na internet stranici jedinice vaše lokalne uprave, uz opasku da bi svaki projektant taj podatak trebao imati u malom prstu).

Hvala vam puno, nažalost kucu su gradili prije 15 godina neki salabajzeri pa sad pokušavam spasiti sto se spasit da ali hvala puno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Opet moram napraviti uvod da nisam sigurna da me se to previše tiče - da li kuća ima bilo kakav akt za građenje - pred 15 godina to je bilo rješenje o uvjetima građenja, te se za njegovo izdavanje prilagao idejni projekt. 

Ako nema, nemojte iritirati susjeda na bilo koji način da vam još nepotrebno natovari građevinsku inspekciju na vrat. :mir:Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija