Jump to content

Odlazak u prijevremenu mirovinu


Roxy211

Preporučene objave

  • 5 tjedna kasnije...

Pozdrav.

Mene u ovoj temi interesira kolika visina, u postotku, može biti dokapitalizirana svota u RMF-u ako se ide sa 60 godina starosti, 34 godina staža u RH i 4 godine u Austriji koji se u ovom slučaju pripaja i kada bi se moglo očekivati rješenje o mirovini iz te države? Hvala na odgovoru

uređeno: od Neno33
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim pomoć
39 g. staža imam i bolesna sam, a na poslu od mene traže sve više i više, što ne mogu. Dakle, trebam još 2.g. do one mirovine za dugogodišnjeg osiguranika jer ću tada imati 41/60,5 g. što bi vjerojatno bila najbolja opcija.
Druga opcija mi je prijevremena za cca 2 mjeseca, da li me penaliziraju te dvije godine do mirovine za dugogodišnjeg osiguranika ili do moje 65.g.?
Doktorica mi kaže možemo podnijeti zahtjev za invalidsku, ali da nikome odmah ne odobravaju, a kad vide da imam još 2.g.do mirovine da neće ni žuriti mi odobriti.
Kolike su uopće danas mirovine koje mogu očekivati? Što bi mi bila najbolja opcija: invalidska, prijevremena, starosna? Onaj pvr mi je oko 0.80, imam u drugom stupu oko 22 tisuće eur.
Puno hvala
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da probate poslati zamolbu o isplati 15% vrijednosti iz drugog stupa i vidite ako odobre po izračunu koliko bi imali od toga slijedećih 24 mjeseci i uz potpuni izračun i penalizaciju da li vam se to isplati. Drugo, pokušajte razgovarati sa poslodavcem o pola radnog vremena ili dva i po dana radna za vas u tjednu. Dogovorom i ustupanjem sa obiju strana možda dođete do win/win situacije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , ivekblaz je napisao:

Da probate poslati zamolbu o isplati 15% vrijednosti iz drugog stupa i vidite ako odobre po izračunu koliko bi imali od toga slijedećih 24 mjeseci i uz potpuni izračun i penalizaciju da li vam se to isplati. Drugo, pokušajte razgovarati sa poslodavcem o pola radnog vremena ili dva i po dana radna za vas u tjednu. Dogovorom i ustupanjem sa obiju strana možda dođete do win/win situacije.

Ali ako ne radim naredne 2 g. ili radim na pola nemam potrebne još 2.g. staža pa mi ne vrijedi tih 41/60,5

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija