Jump to content

Kršenje ljudskih prava i dostojanstva osoba sa invaliditetom


sparmajerica

Preporučene objave

Pred kraj prošle godine razgovarala sam sa svojom socijalnom radnicom. Naime i ovdje sam nešto to spominjala ali sada idemo dalje. Ukratko, gospođa je pomalo gruba i arogantna "tako je doživljavam". Obećala mi je da će od ministarstva zatražiti uvećanu jednokratnu naknadu. Zamolba je zaprimljena 06.01.2024.godine, napisana temeljem našeg razgovora, radilo se o elementarnoj nepogodi, voda sa krovišta probila je plafon. U međuvremenu prolaze svi rokovi. Strpljivo joj pišem privatnu napomenu, to niti ne brojim već ono što mi zakon dopušta. Pošteno i pravedno i samo tako, ne pristajem više da me bilo tko ponižava. Postupak moje socijalne radnice je krajnje ne samo protuzakonit, jer nigdje ne piše da je zatražila od ministarstva uvećana sredstva te da prijedlog navesti koji nije prihvaćen. Pomoć je žurna. Nema "toga što smo razgovarale" Zovem je u petak, ona meni da je zovem u ponedjeljak. Ja nazovem odgovorno po dogovoru. Ona traži da joj treći put pošaljem jedan te isti dokument. Da joj je stol pun papira, te da ima stranku! Tko sam ja????? --nakon tri tjedna od toga kada mi je kazala ja sam Zamolbu su protokolirali  06.01.2024 rješenje zaprimila 06.03.2024. godine , te imam još 10 dana da uopće osmislim što dalje. Dakle dobivam rješenje - nekorektno dogovoru, iznos koji mi je napisala praktički pripada se osobe koje primaju zajamčenu minimalnu naknadu., dobijam rješenje nakon 60 dana. Morali ona za ovo odgovarati, nanosi mi duboke duševne patnje. Umjesto država daje, "ona mi je dala" To više ne mogu slušati. Ovo sam izbacila u hipu živim sama pa da malo popričam i dobijem dobrih savjeta uvijek dođe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija