Jump to content

Zastara


genessis

Preporučene objave

Evo ovako... Danas bio na prekrsajnom sudu u 13 sati, priznao posjedovanje za osobnu uporabu, sutkinja kaze dodi u 15 sati po presudu kad mene na sud. Znaci 2 sata nakon rasprave. Stvar je u tome da 1. Travnja predmet puni 4 godine i ode u zastaru (ako se ne varam). Sad... Da li ja imam svejedno pravo na zalbu na tu presudu iako sam priznao krivnju. I da li je normalno da sutkinja kaze dodi po presudu nakon 2 sata. Uglavnom za 6 dana ide zastara

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • drot13 je promijenio naziv u Zastara
prije 18 sati , sivko je napisao:

Ako ti je policija dala prekršajni nalog nemaš prava žalbe a ako je išao optužni prijedlog imaš.

Teretili su me za kazneno djelo, pa je DO prije mjesec dana odustalo od toga i onda su mi poslali sa suda da se to prebacilo u prekrsajni postupak. I eto 6 dana prije zastare mi poslao poziv i isti dan rješenje, po koje nisam isao

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 sati , sivko je napisao:

Ne treba nam poziv nego rješenje jer u njemu sve piše.

Nisam isao po presudu. Sad me zanima da li je oni moraju poslati na kucnu adresu s obzirom da pise da ce se presuda javno objaviti 25.3 u 15:10 te da se necu posebno pozivati. Bitno mi razvuci do 1.4 da ode u zastaru.

I da li ako postoji mogućnost zalbe, rok pocinje od dana presude s obzirom da pise datum i sat, a ja nisam dosao po nju ili kad mi dode na kucnu adresu, pa onda 8 dana od dana predizanja na posti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok. Razumijem da je presuda donesena u zakonskom roku. Ali ako postoji mogućnost zalbe od 8 dana ona moze postati pravomoćna tek nakon tih 8 dana ako se ne varam, s tim da se 25.3 kad je presuda donesena se ne racun nego pocinjemo teci od iduceg dana znaci 26.3 + 8 dana to ispada 2.4, a to je 2 dana preko zastare+

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija