Jump to content

Kaznena prijava - dokaz na sudu


Gandhi

Preporučene objave

Prijavljen sam za razne budalaštine. Tražio sam od policije da mi da na uvid kaznenu prijavu ali su me oni poslali na DO. Nakon što je prošao rok kad mogu obaviti uvid, zatražio sam uvid u kazneni spis i odmah u prvoj rečenici prijave koju je osoba dala u PP pročitao totalnu laž. Ostatak je također u istom tonu.

U toj prvoj rečenici je osoba koja me je prijavila navela da sam joj pristupio, napao verbalno pa skoro i fizički. U tom trenutku nisam bio na tom mjestu, čak što više nisam bio u RH. Za to imam neoboriv dokaz, jer je obavljena granična kontrola, skenirana osobna.

Mene zanima da li kaznena prijava koja je dana u PP obzirom da DO kroji optužnicu ako oni izostave tu rečenicu da li se ja mogu pozvati na eventualnom suđenju na sadržaj te prvotne kaznene prijave? 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam identičan slučaj. Bilo bi dobro čuti neki odgovor.

Lik je podnio prijavu ne znajući uopće što se i zašto desilo pa je išao pričati laži da dobije na vjerodostojnosti.
KP je predana ja uhićen, a posle su mu drugi sudionici rekli "Stojane pomešo si". Na DO izjavi nešto drugo,
onako kako su svi dogovorili. Na sudu ga pitam za to, kaže sudac KP nije dokaz.

Zbog proteka dokazni postupak ide ponovo. Da li je rješenje da predložim njegovu KP kao dokaz njegove nevjerodostojnosti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , Gandhi je napisao:

Prijavljen sam za razne budalaštine. Tražio sam od policije da mi da na uvid kaznenu prijavu ali su me oni poslali na DO. Nakon što je prošao rok kad mogu obaviti uvid, zatražio sam uvid u kazneni spis i odmah u prvoj rečenici prijave koju je osoba dala u PP pročitao totalnu laž. Ostatak je također u istom tonu.

U toj prvoj rečenici je osoba koja me je prijavila navela da sam joj pristupio, napao verbalno pa skoro i fizički. U tom trenutku nisam bio na tom mjestu, čak što više nisam bio u RH. Za to imam neoboriv dokaz, jer je obavljena granična kontrola, skenirana osobna.

Mene zanima da li kaznena prijava koja je dana u PP obzirom da DO kroji optužnicu ako oni izostave tu rečenicu da li se ja mogu pozvati na eventualnom suđenju na sadržaj te prvotne kaznene prijave? 

Hvala!

Koliko mi je poznato ništa od prikupljenih obavijesti na taj način ne može biti dokaz, samo ako je oštećeni ispitan kamerom Itd. Sve iz prijave što sadrži izjave oštećenog i građana treba predložiti da se izdvoji kao nezakonit dokaz u pazi ispitivanja optužnice 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ništa tu meni više nije jasno, ali što je nagore nisam našao nikoga kome je zaista jasno kako rješiti realnu problematiku.

@Ivo Kermartin Pa meni opt. vj. nije htjelo izdvojiti niti npr. zapisnike o pretrazi koji su bez znacaja za taj predmet. I sad kad bi se pozvao na neki detalj iz tog zapisnika sud kaže to nije dokaz. 

To bi onada u praksi bilo ovako:

Neka žena podnese kaznenu prijavu da sam joj se u trgovini nabacivao i dobacivao joj, a nakon izlaska iz trgovine ju primio za ... nešto.

Odvjetništvo ju ispita i ona, pošto je u međuvremenu skužila da su u trgovini bile kamere kaže: da me nije nikada ranije vidjela, a niti u trgovini, nego sam se odnekud pojavio njoj iz leđa i primio ju za ...

Optužno vijeće potvrdi optužnicu u kojoj inkriminacija glasi "primio ju za  ..."

Na ročištu pitam žrtvu zašto je u kaznenoj prijavi tvrdila sasvim drugačije. Sudac prekida i kaže KP nije dokaz.

Presuda kriv je za ...

I ko tu koga kada se vidi da ova izmišlja i nije vjerodostojna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru gospon Ivo! 

To bi trebalo da znači da ako dođe do suda da osoba koja je nesumnjivo lagala policiji bude dovedena u škripac pri svjedočenju na sudu?! Obzirom da mislite da treba svjedočenje u PP izdvojiti kao nezakonit dokaz.

Ja nisam imao problema sa zakonom, nisam nikad imao kontakt sa policijom, nemam pojma o pravu, ali mnogo stvari mi se čine jako nelogične. Recimo da policijac iako je svjestan da ja u trenutku kad sam "napao" oštećenu osobu nisam bio na tlu RH svejedno da nalog za uhićenje. I da me u toj istoj PP kažu da nemam pravo na podnošenje  prijave za lažno prijavljivanje dok se eventualni sudski proces ne završi, bez obzira što ta osoba može u međuvremenu još više manipulirati i lagati da sam je napao ili stupio u kontakt i tako me strpati u istražni zatvor! Ja sam na DO podnio prijavu bez problema.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Gandhi je napisao:

Hvala na odgovoru gospon Ivo! 

To bi trebalo da znači da ako dođe do suda da osoba koja je nesumnjivo lagala policiji bude dovedena u škripac pri svjedočenju na sudu?! Obzirom da mislite da treba svjedočenje u PP izdvojiti kao nezakonit dokaz.

Ja nisam imao problema sa zakonom, nisam nikad imao kontakt sa policijom, nemam pojma o pravu, ali mnogo stvari mi se čine jako nelogične. Recimo da policijac iako je svjestan da ja u trenutku kad sam "napao" oštećenu osobu nisam bio na tlu RH svejedno da nalog za uhićenje. I da me u toj istoj PP kažu da nemam pravo na podnošenje  prijave za lažno prijavljivanje dok se eventualni sudski proces ne završi, bez obzira što ta osoba može u međuvremenu još više manipulirati i lagati da sam je napao ili stupio u kontakt i tako me strpati u istražni zatvor! Ja sam na DO podnio prijavu bez problema.

 

Obavijesti prikupljene od građana se izdvajaju iz spisa pri ispitivanju optužnice po samom Zakonu, ne jer bi netko govorio istinu ili lagao, nego jer se građani pred policijom ne mogu ispitati kao svjedoci. Mogu pred ODO-onom i sudom.

Policajac je mislio da vam neće uspjeti prijava u smislu osude i u pravu je - dok ne dobijete oslobađajuću presudu, ništa od toga

A ovo s pritvorom i to - Policija i ODO griješe na strani opreza u pravilu nažalost 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija