Jump to content

Lažna kaznena prijava, obiteljsko nasilje i prijetnja


1702

Preporučene objave

Bivša supruga me je lažno optužila da sam joj prijetio. Na sudu sam oslobođen optužbe. Predao sam kaznenu prijavu, DORH već 8-9 mjeseci nije ništa napravio u vezi predmeta. Planiram i pokrenuti tužbu za odštetu. Moram li čekati kraj predmeta ili mogu samo na temelju pravomoćne presude gdje piše da nisam kriv.

Koji je rok da DORH podigne optužnicu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , 1702 je napisao:

Bivša supruga me je lažno optužila da sam joj prijetio. Na sudu sam oslobođen optužbe. Predao sam kaznenu prijavu, DORH već 8-9 mjeseci nije ništa napravio u vezi predmeta. Planiram i pokrenuti tužbu za odštetu. Moram li čekati kraj predmeta ili mogu samo na temelju pravomoćne presude gdje piše da nisam kriv.

Koji je rok da DORH podigne optužnicu?

Možete pokrenuti građansku tužbu i prije nego se dovrši postupak po Vašoj prijavi. Ali kako ćete tužiti na naknadu štete, po Zakonu o mirnom rješavanju sporova morate prvo probati rješiti isto mirnim putem, u protivnom će Vas sud prvo uputiti na medijaciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 01. 04. 2024. u 10:27, Ivo Kermartin je napisao:

Možete pokrenuti građansku tužbu i prije nego se dovrši postupak po Vašoj prijavi. Ali kako ćete tužiti na naknadu štete, po Zakonu o mirnom rješavanju sporova morate prvo probati rješiti isto mirnim putem, u protivnom će Vas sud prvo uputiti na medijaciju.

 

Radi se o kaznenom djelu čl. 304. stavak 2.
Ne znam kako je moguće mirno rješavanje spora. Jer imao sam prije par godina isto tako nešto, osoba je završila u Zatvoru a ja sam dobio tužbu za odštetu. Nije bilo medijacije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , 1702 je napisao:

 

Radi se o kaznenom djelu čl. 304. stavak 2.
Ne znam kako je moguće mirno rješavanje spora. Jer imao sam prije par godina isto tako nešto, osoba je završila u Zatvoru a ja sam dobio tužbu za odštetu. Nije bilo medijacije.

Zakon o mirnom rješenju sporova kojim se propisuje upućivanje na medijaciju na snazi je od lipnja 2023. Pogledajte članak 9.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , Ivo Kermartin je napisao:

Zakon o mirnom rješenju sporova kojim se propisuje upućivanje na medijaciju na snazi je od lipnja 2023. Pogledajte članak 9.

Ja tu osobu ne želim kontaktirati. Jer i nastao je problem kad sam ju nazvao nakon 5 godina, odmah me lažno prijavila.

Kako onda napisati tužbu i kome?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , 1702 je napisao:

Ja tu osobu ne želim kontaktirati. Jer i nastao je problem kad sam ju nazvao nakon 5 godina, odmah me lažno prijavila.

Kako onda napisati tužbu i kome?

Tužba ide uobičajena uobičajenim tokom.

Ali razmislite da uzmete odvjetnika koji bi se obratio drugoj strani dopisom s pozivom na nagodbu da Vam se plati x iznos na ime odštete kako biste udovoljili obvezi iz čl. 9. U protivnom ćete još morati na informativni sastanak o medijaciji

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija