Jump to content

Postupanje policijskih službenika


Krawica

Preporučene objave

Pozdrav, dogodila se situacija: u prolazu na autopraonici sam ugledala vrecicu na podu te ju pokupila, u vrecici su se nalazili slatkisi, nakon 2h me zove policija na moj privatni broj sa njihovog privatnog mobitela od sluznenika govoreci da je covjek na kameri vidio mene i da trazi svoje stvari. Kada sam ih upitala otkud im pravo da me zovu na mobitel i zvone mi na vrata rekli su da oni mogu sto zele i da sam ja ukrala te slatkise. Nakon sto sam rekla da sam ih pronasla a ne nekome ukrala sluzbenik se derao na telefon i poklopio slusalicu. Slatkisi su vraceni. Zanima me dali policija smije gradjane zvati na njihov mobitel, pregledavati kameru bez nekakvog naloga i sl. izderavati se na osobu i optuzivati ju da je to ukrala? Molila bih vas da me uputite u moja prava. Jer kad sam ja prijavila da mi je nestao mobitel nitko od policije ga nikada nije trazio, mobitel je bio vrijednosti 200e a slatkisi 30e 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 minuta, drot13 je napisao:

Kao što sam rekao, ton i način komunikacije je vjerojatno bio obostran (nisu se smjeli izderavati, ali nisi ni ti), a smiju te sumnjičiti za kazneno djelo (realno si počinila kazneno djelo utaje).

A tko kaze da sam se ja izderavala? Policinski sluzbenici su duzni se predstaviti i kulturno ophoditi sa građanima. Jeste culi ikada za to? 

upravo sad, Krawica je napisao:

A tko kaze da sam se ja izderavala? Policinski sluzbenici su duzni se predstaviti i kulturno ophoditi sa građanima. Jeste culi ikada za to? 

Kazneno djelo utaje slatkisa? Zasto su takvu nebulozu trazili a izgubljeni mobitel koji ima 50x vecu vrijednost od dvije dorine nisu trazili? Cak sam dva puta isla u postaju jer prvi puta nisu niti napravili zapisnik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 minuta, Krawica je napisao:

A tko kaze da sam se ja izderavala? Policinski sluzbenici su duzni se predstaviti i kulturno ophoditi sa građanima. Jeste culi ikada za to? 

Eto, moja procjena da jesi. Ako nisi, imaš se pravo žaliti, na potpisanu pritužbu ćeš dobiti odgovor u roku od 30 dana.

Potpuno si u pravu u ovom što pišeš, ali ako je jedna strana svakakva, i druga će biti, to je jednostavno tako. I dalje nije u redu, ali je razumljivo.

 

prije 10 minuta, Krawica je napisao:

Kazneno djelo utaje slatkisa? Zasto su takvu nebulozu trazili a izgubljeni mobitel koji ima 50x vecu vrijednost od dvije dorine nisu trazili? Cak sam dva puta isla u postaju jer prvi puta nisu niti napravili zapisnik.

Ne mogu komentirati što je i kako bilo s tvojim mobitelom, ali da, ovo je kazneno djelo utaje, bez obzira na vrijednost utajenog (vrijednost je bitna kod načina pokretanja progona, ali djelo je svejedno počinjeno).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija