Jump to content

Suvlasnik neovlasteno koristi cijelo zemljiste


Bruno031

Preporučene objave

Lijep pozdrav,evo ovako imam veliki problem vec 15 godina od kako smo kupili i doselili u kucu,kuca je dvorisnog tipa sa jos jednim susjedom, parcela je 642m2 od toga objekti su 212m2,a 430m2 dvoriste/okucnica,problem je u tome sto susjed smatra da je njegovo cijelo dvoriste kako sam ja na kraju parcele tako je on sazidao zid ispred moje kuce kako bi napravio granicu da je to sve njegovo,ja imam pravo prolazka do kuce ali samo pjeske ili biciklom jer je susjed garazu podigao odma na izlazu iz hodnika i blokirao put iza u dvoriste,ima dvije garaze i jednu ostavu koje nisu upisane u katastru,hodnik koji bi trebao biti prolazan kao u svim dvorisnim stanovima, kod nas nije jer stoji 6-7 bicikala tokom cijele godine,a ja svoj ako ostavim odveze mi ga skroz do moje kuce jer to nije moj dio dvorista po njegovom,parcela je suvlasnicki jednaka nije podjeljena i na nju imamo jednaka prava,ja bi htio sebi graditi jos jednu sobu jer mi je kuca dvosobna i potrebna mi je djecja soba,moje pitanje glasi dali mi je potrebna njihova suglasnost kako bi izgradio dodatnu sobu s time da ja nikome nebi narusavao niti ometao posjed s tom izgradnjom sobe jer bi bila na djelu koji ja koristim i sto mi je najbolje ciniti sa ovim ogradjenim zidom ispred moje kuce? srusiti ga svojevoljno ili tuziti,jer opomenu od odvjetnika sam im vec poslao. Nisam naveo da navlace hrpu otpada kojim ometaju posjed i ne mogu ga koristiti niti oni niti ja,nakon sto sam im poslao opomenu pocistili su smeca jedan veliki kontenjer od 5 kubika i jos ima smeca,dali je netko imao slican slucaj.

Nisam napomenio da je ulaz jedan koji je samim time zajednicki i mora se proci kroz hodnik koji je uvijek pretrpan stvarima i biciklima u slucaju da ja imam neke radove jako mi je komplicirano provlaciti se kroz sve to i nisam naveo da tu ostavu koju ima kad sam doselio bila je zajednicka onda su oni to srusili i po svom trosku napravili sebi svoje i ogradili svojim stvarima tako sam izbubio ostavu,prijavljivao sam gradjevinskoj inspekciji nitko nije izasao 3-4 ili 5 mjeseci nakon toga sam dobio odgovor da nema nista ilegalno ili ti nesto sto narusava moj ili neciji posjed,sve u svemu ne vjerujem da je itko bio u nasem dvoristu od inspekcije jer nam se dvoriste uvijek zakljucava, ja sam sezonski radnik vecinu vremena u tom periodu kada je dosao odgovor sam bio kod kuce, tako da ne vjerujem da je inspekcija uopce izasla na teren jer me nitko od inspekcije nije kontkatirao kada je dosao na parcelu kako sam ja taj koji je ostecen i prijavio smatram da su me trebali kontaktirati u trenutku izlazska

Susjedi su jedna obitelj i imaju dvije kuce,a ja jednu,ja imam montaznu ogradu jer imam psa i oni cesto te biljke sve spricaju otrovima i jednostavno moram imati ogradu da ne ide u ostatak dvorista,sade zivu ogradu borove,grmove itd… i ponasaju se kao da je sve njihovo,problem je sto su digli zid ispred moje ograde i sad izmedju toga raste korov koji se jako tesko moze rezat izmedju zida i ograde. 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija