Jump to content

Sporazumni prekid ugovora o radu - prijetnja poslodavca


Čuvar22

Preporučene objave

Pozdrav.

Radim u jednoj građevinskoj firmi na mjestu inženjera gradilišta. Trenutno radim kao zamjenik gl. Inženjera. Svoj sam posao do sada odrađivao korektno i pošteno, jedino radi prevelikog obima nisam sve stizao.U firmi ima dosta nepravilnosti na koje sam pismeno obavjestavao poslodavca i mislim da je vrijeme da se povučem iz svega i dam sporazumni otkaz. Ne mogu to više podnijeti ni fizički ni psihički.

E sad dolazimo tu do problema, pošto odlazim pred sam završetak projekta (3 mjeseca do kraja) ako se uopće uspije završiti u zadanom roku, poslodavac mi prijeti tužbom kako ću ja biti odgovoran za nastalo zakašnjenje i za plaćanje penala. Da će me tužiti do groba,uzeti mi svu imovinu i slično.

Drugo čega se još bojim je što ima alata i opreme te mi može natovariti pronevjeru opreme i tražiti naknadu štete. Također ostalo je jos za obračunati radova (naplata prema investitoru).

Jedino što želim je otići u miru bez ikakvih repova.

Sad me zanima jel isto moguće ili samo "prijeti" iz prazne puške? Iskreno sam već na rubu živaca sa svakodnevnim pritiscima i ucjenama.

Hvala.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , Čuvar22 je napisao:

poslodavac mi prijeti tužbom kako ću ja biti odgovoran za nastalo zakašnjenje i za plaćanje penala

Imate li kakve posebne odredbe vezane za otkaz u svom ugovoru o radu?

prije 22 sati , Čuvar22 je napisao:

Drugo čega se još bojim je što ima alata i opreme te mi može natovariti pronevjeru opreme i tražiti naknadu štete.

Ovo baš i nije najjasnije obrazloženo?

prije 22 sati , Čuvar22 je napisao:

Također ostalo je jos za obračunati radova (naplata prema investitoru).

Također, zašto se toga bojite?

prije 22 sati , Čuvar22 je napisao:

Iskreno sam već na rubu živaca sa svakodnevnim pritiscima i ucjenama.

Ovo ponašanje je vezano za nepravilnosti na koje ukazujete ili za najavljeni otkaz?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Borbena7 je napisao:

Imate li kakve posebne odredbe vezane za otkaz u svom ugovoru o radu?

Čl. 5 Obje ugovorne strane mogu redovno ili izvanredno otkazati ovaj ugovor uz uvijete i u rokovima propisanim Zakonom o radu.

Čl. 7 Za svaki navršeni puni mjesec rada, računajući od dana kad je poslidavac podmirio ukupne troškove radnikovog osposobljavanja i fodatnog školovanja: puni iznos troškova školovanja i dodatnog osposobljavanja koje je radnik pod uvijetima iz st 3. Ovog članka obvezan je vratiti poslidavcu smanjuje se za 1/12 .

Tu su mi samo platili članstvo u komori 200 eura/ godišnje.

prije 3 sati , Borbena7 je napisao:

Ovo baš i nije najjasnije obrazloženo?

Npr. Moje radnici su zadužili određeni alat (bušilice, brusilice, štemerice...), i da "slučajno" nešto od toga nestane pa da kojim slučajem ja nebi bio odgovoran.

prije 3 sati , Borbena7 je napisao:

Također, zašto se toga bojite?

Što bi se reklo kloni se budale. Možda pušem i na hladno ali sam izložen stalnim ucjenama pa opreza nikad dosta.

Ostale su još 2 privremene mjesečne situacije za ispostaviti prema investitoru ( za mjesec travanj, svibanj) i okončana za lipanj ako bude gotovo sve u roku. E sad ako ja odem pri kraju projekta, netko će se morati dosta namučiti da to sve pohvata.

prije 3 sati , Borbena7 je napisao:

Ovo ponašanje je vezano za nepravilnosti na koje ukazujete ili za najavljeni otkaz?

Ovo ponašanje je vezano pošto radim po pravilima struke i ukazujem na nepravilnosti da npr. Kooperanti s kojima su oni sklopili ugovor nemaju zaštitu na radu, nemaju lječnička uvjerenja, aljkavo rade svoj posao (neravna keramika, fasada, zidovi, pucanje cijevi,  dosta stvari se moralo rušiti i raditi ponovo). Ja sam o navedenom jednom tjedno izvještavao nadredjene napismeno na mail. Uvijek bi usmeno (nikad pismeno) dobijao odgovor ma zažmiri na jedno oko, bitno da se napravi.

Čim sam rekao da ne želim tako raditi i da odlazim, onda su počeli s ucjenama ti si odgovoran sto oni neadekvatno obavljaju posao, ti si odgovoran sto kasnimo s rokovima, tebe cemo tužiti za svu štetu (kao da sam ja sklapao ugovore s kooperantskim firmama koje nisu adekvatne za odraditi navedeni posao).

Meni od je cilj samo što bezbolnije otići iz te firme.

uređeno: od Čuvar22
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija