Jump to content

razlika između tehnički neispravno i neregistrirano


marin15q

Preporučene objave

Pozdrav, da li netko može detaljnije pojasniti razliku, jer imao sam uplaćenu vuču na osiguranju, ali nakon prometne mi je policija skinula tablice (auto je imao važeću prometnu, osiguranje i plaćene sve naknade državi) zbog razbijenog fara jer je vozilo tehnički neispravno.

Kada sam zvao Oryx rekli su mi da je vozilo neregistrirano jer nema tablice i da će mi vuču naplatiti. Mislim da su me slagali ili ne znaju razliku...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vozilo je i dalje registrirano, imaš važeću prometnu dozvolu i policu, a tablice su oduzete samo da se onemogući vožnja dok se ne riješi tehnička neispravnost. 

Što se tiče Oryxa, moraš vidjeti koji su njihovi uvjeti vuče, mada mi nije logično da tehnička neispravnost nakon sudara tako utječe na vuču, kad su upravo oštećenja od sudara veliki dio razloga zašto uopće trebamo vuču...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 57 minuta, drot13 je napisao:

Vozilo je i dalje registrirano, imaš važeću prometnu dozvolu i policu, a tablice su oduzete samo da se onemogući vožnja dok se ne riješi tehnička neispravnost. 

Što se tiče Oryxa, moraš vidjeti koji su njihovi uvjeti vuče, mada mi nije logično da tehnička neispravnost nakon sudara tako utječe na vuču, kad su upravo oštećenja od sudara veliki dio razloga zašto uopće trebamo vuču...

i mislio sam si jer registracija i tehnička neispravnost su dva različita pojma, nije da nemam tablice nego su privremeno oduzete, puno ljudi brka te pojmove i piše lijepo da ako je vozilo neosigurano i neregistrirano te nema važeću dozvolu neće vući vozilo, sveostalo sam ispunio, izbili su mi 120 eura iz džepa time, prijavit ću ih udruzi za zaštitu potrošača.

Hvala i LP!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Velim prvo moraš pogledati što piše u njihovim uvjetima, tj. što ti je obuhvaćeno policom. Poznati su po tome da agenti govore da je sve uključeno kad trebaš platiti članarinu, ali kad dođe vrijeme da ti trebaju, iznenadiš se uvjetima na koje si pristao (pogotovo ako si član preko bankovne kartice ili neke druge usluge, tu ima dosta ograničenja).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija