Jump to content

kazna zbog vožnje poslije 23..Hitno


anonimno

Preporučene objave

Dobar dan. U subotu navečer presrela me policija i dali su im kaznu od 500 kn + 110 nekih troškova jer sam mladi vozač bez pratnje. Dobio sam savjete od nekih poznanika da se žalim te da će vjerojatno otići u zastaru. Ima li to smisla? Kao svoje argumente mislio sam navesti da mi je policijski službenik, na moj zahtjev da pročitam nalog koji je tražio da potpišem, napisao da sam odbio potpisati. To bi mogao formulirati kao nekorektnost i nesurađivanje, te odbijanje suradnje policajca. Također su mi prijatelji rekli da mi za prvi prekršaj može biti izrečena opomena, a ne odmah kazna. Zapravo, ja sam imao peh jer sam stvarno prvi put vozio poslije 23, ali i njima sam rekao da mi je cilj bio voziti se samo 2-3 km, do strine gdje sam trebao prespavati. Sad znate moju situaciju pa bi molio da mi pomognete.

 

1.Zamolio bih nekoga tko se razumije u ovo da mi kaže što je najbolje učiniti?

2.Može li to otići u zastaru, kako je inače?

3. Ako ne ode imam li šanse na sudu i kakve?

5. Ako izgubim sud koliko ću morati ukupno platiti?

4. Ako budem pisao prigovor što da napišem u kratkom tekstu obrazloženja?

 

Hitno mi je, pa bih vas molio da me savjetujete. Hvala!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To bi mogao formulirati kao nekorektnost i nesurađivanje, te odbijanje suradnje policajca.

 

ovo ne pokušavaj i imaš sve šanse da prođeš sa opomenom ..

ostatak ti je dobar, prigovori i onda lijepo kažeš sucu sve ovo što si i nama i baš na taj način (moliš ..ne bahatiš se)..

u svakom slučaju možeš i ne prigovarati već tražiti zamjenu novčane za rad za opće dobro..bit će ti jeftinije, i zgodno..možda upoznaš i kakvu curu koja je vozila poslije 23, pričala na mob, nije se vezala..

spojiš ugodno sa korisnim..

(ovo ozbiljno mislim)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znam da je glupa kazna, al eto. Znači imam šanse proći s opomenom. Ako prođem s opomenom znači li to da neću morati ništa platiti? Što trebam učiniti?napišem prigovor, preporučeno pošaljem na policiju ili odem. Moram li platiti ovih 110kn sad?..

 

Ima li šanse za zastaru?

 

Znači svakako mi je pametnije napisati prigovor nego platiti? Ako starci budu morali platiti nema mi džeparca idućih godinu dana.

 

Može li još tko dati neki savjet. Ima li šanse za zastaru? Pomagajte. Hvala! :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija