Jump to content

Mirovina


darkotkalec

Preporučene objave

Poštovani profesore

Nisam bio jasan pa evo što trenutno znam.Ponuđena mi je puna mirovina vojna

40g staža ,totalna opća nesposobnost sa podizanjem omjera HRVI na 30 posto sa time da moram odlučiti za par dana pa me zanima kolika bi otprilike bila mirovina.Rečeno mi je da se malo raspitam u tih par dana pa da im javim šta sam odlučio.Ja se nadam ne manje od 600e.Prosječni vrijednosni bod ne znam.Nisam bio u mirovinskom još.Puno vam hvala na brzom odgovoru 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 42 minuta, darkotkalec je napisao:

Poštovani profesore

Nisam bio jasan pa evo što trenutno znam.Ponuđena mi je puna mirovina vojna

40g staža ,totalna opća nesposobnost sa podizanjem omjera HRVI na 30 posto sa time da moram odlučiti za par dana pa me zanima kolika bi otprilike bila mirovina.Rečeno mi je da se malo raspitam u tih par dana pa da im javim šta sam odlučio.Ja se nadam ne manje od 600e.Prosječni vrijednosni bod ne znam.Nisam bio u mirovinskom još.Puno vam hvala na brzom odgovoru 

Poštovani prof

Molio bih vas još samo to onako okvirno da mi izračunate.Još samo da nadopunom šta sam zaboravio.Zapovjednik desetine zapovjedna odgovornost,1150 dana borbenog sektora 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Darko,

kako Vam i dalje nije poznat Vaš nadnevak rođenja, nadnevak umirovljenja, prosječni vrijednosni bod (pvb) za ukupni radni staž, stvarni ukupni mirovinski staž (efektivni + beneficirani), status dragovoljca DA ili NE te omjer rat/mir, ovo je najbolje što sam mogao izmisliti za omjer rat 20, 30 i 100 %. Možda od navedenog nešto i bude ?

Lp.

Izracun mirovine 20 %.jpg

Izracun mirovine 30 %.jpg

Izracun mirovine 100 %.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, prof je napisao:

Poštovani Darko,

kako Vam i dalje nije poznat Vaš nadnevak rođenja, nadnevak umirovljenja, prosječni vrijednosni bod (pvb) za ukupni radni staž, stvarni ukupni mirovinski staž (efektivni + beneficirani), status dragovoljca DA ili NE te omjer rat/mir, ovo je najbolje što sam mogao izmisliti za omjer rat 20, 30 i 100 %. Možda od navedenog nešto i bude ?

Lp.

Izracun mirovine 20 %.jpg

Izracun mirovine 30 %.jpg

Izracun mirovine 100 %.jpg

Poštovani prof 

Rođen sam 18.04.1967 trenutno sam zaposlen.Efektini radni staž 37g i jedan mjesec.1150 dana borbenog sektora.Zapovjednik desetine ako išta znači.Pvb ne znam jer sutra planiram do mirovinskog.Dragovoljac ne fali mi dva dana.Trenutno HRVI 20posto.NA vještačenju nisam bio sve obavljam telefonski na njihov poziv.Nude mi punu mirovinu vojnu totalna nesposobnost za rad uz povećanje vojnog dijela naj vjerojatnije na30 posto.Nisam stigao sve pitati.Trenutno sam zaposlen ,ali prilično me sastavilo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
Dana 03. 07. 2024. u 14:26, dajac59 je napisao:

Prof, imam pitanje za kolegu, ima 61 g starosti,cjeli rat je bio u pričuvnoj policiji borbeni sektor, ima i prijeratnog civilnog staža nekih 10 g, pitanje je gdje treba krenuti i sa kakvim papirima za braniteljsku mirovinu, bez invalidnosti, hvala

Ako kolega ima 61 godinu starosti  i 4 godine borbenog sektora, već sada može podnijeti  Zahtjev za starosnu braniteljsku minimalnu mirovinu.

Zahtjev se podnosi nadležnoj područnoj službi odnosno područnom uredu i ispostavama HZMO-a prema mjestu prebivališta. Zahtjevu se prilaže Radna knjižica i Potvrde o ratnom stažu ( koje i gdje se vade reći će mu službenik/nica u mirovinskom). Zahtjev se podnosi najranije mjesec dana prije prava na mirovinu i do šest mjeseci unatrag. Slika za minimalnu mirovinu 5 g.(1.825 dana).

Izracun mirovine (1).jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija